Wpis z mikrobloga

Ooo jak ja nienawidzę ludzi z gatunku comunis-januszex. Mam dyżur w pracy i siedzę sam. Przychodzi Janusz, ze potrzebuje nową myszkę, najlepiej bezprzewodową. Spoko, mamy więc nie ma problemu, ale daj tą, której już nie potrzebujesz.
-Co? To nie mogę jej wyrzucić ani nic?
-Ty nie, ja zbieram elektro złom, który wywozi raz na dwa miesiące firma.
-Ale ja bym z tej myszki w domu zrobił użytek jeszcze.
-Przecież chciałeś ja wymienić.
(Mój błąd, że nie zapytałem dlaczego)
-I co, szefowie dostają nagrody dla najepszej firmy w okolicy z zarobkami 250 mln a ja nie mogę myszki zabrać?
-no nie możesz.
Trzasnął drzwiami i wyszedł.

Dlaczego ludzie myślą, ze jak firmowe to można rozkradać? Już mam któryś taki przypadek i nadal mnie to zadziwia

#historieinformatyka #truestory
  • 87
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KornixPL: ziomek z mojej poprzedniej pracy (trochę #januszex) wynosił co się dało. Raz go przydybał szef i zapytał co niesie w tej torbie (tak dla zagajenia rozmowy) - koleś tak się zdenerwował i zaczął pocić że od razu zrobiło się to podejrzane. Okazało się że wynosił kostki do kibla i kilka litrów mleka z lodówki pracowej.
  • Odpowiedz
@KornixPL: Ja piernicze ta mentalność to rak zajebiście spowalniający rozwój Polski we wszystkich aspektach...


Ja w swojej pracy spotkałem się z takimi zdaniami "oooo prezes kupuje kolejny nowy samochód, a nam nawet nie da telefonu służbowego". Co z tego, że prezes zarządza firmą i może jej fundusze rozdzielać na co chce, a akurat w naszej pracy telefon nie jest ani trochę potrzebny...
  • Odpowiedz
@Fireon: to nie jest tylko przypadłość Polaków. W Hiszpanii wykonywałem zlecenie na jednej ze stoczni. Przy każdym zejściu ze statku sprawdzano mi plecak. Powód? Ludzie (a Polakiem byłem tam jedynym) wynosili m.in. żarówki i kranu z nowobudowanej jednostki.
  • Odpowiedz
  • 34
@kubapolice a pytałeś się czy sprawdzali zanim pojawiles się w pracy? :p

A tak na serio to wiadomo że nie tylko u nas istnieje taka mentalność, ale tak czy inaczej to szkodliwe myślenie.
  • Odpowiedz