Wpis z mikrobloga

Pytanie do niskich Mirków <175 : Gdzie wy kupujecie ciuchy ?

Mam 171-172 cm wzrostu (tak wiem, w nomenklaturze wypoku karzeł) i nie jestem w stanie kupić sobie w jakiejkolwiek sieciówce ubrań, które nie byłyby na mnie za długie. Próba zakupu zwykłego, gładkiego T-shirtu kończy się jedynie zmarnowanym czasem i pustymi rękoma. Nawet kuźwa s-ki robią teraz dla wysokich gości. Jeszcze kilka lat temu ten problem nie był aż tak duży, można było coś wybrać, a teraz ? Eh...

Znacie jakieś sklepy, czy to stacjonarne czy internetowe, gdzie można kupić normalne rzeczy dla facetów o wzroście ok. 170 cm ?

#modameska
  • 16
@Wolfman91: no witam serdecznie kolegę karła, ja jako karzeł naczelny ubieram się w normalnych sklepach, szczególnie internetowych, zwykle najmniejszy rozmiar z męskich pasuje mi idealnie

czasami spodnie mi spadają bo jestem dosyć szczupły, ale wtedy zakładam pasek i jest git majonez

polecam się kiedyś wymierzyć, w sensie nogi, obwód pasa i wszystko inne i na bazie tego kupować ubrania

a jak nie to odpalasz aliexpress i kupujesz rozmiary średnie, bo nawet
byłyby na mnie za długie


@Wolfman91: jeżeli spodnie dobrze leżą w pasie i w udach to skrócenie spodni u krawcowej kosztuje ~20-30 PLN. Tak samo z tshirtem, jeśli dobrze w barach leży to bez problemu go skrócisz ;) Wiem że to nie do końca odpowiedź na Twoje pytanie, ale zawsze jakiś pomysł!
@Slamowir: Tesco mówisz ? Sprawdzę, choć ciężko mi uwierzyć brachu :)

@PortalZeSmiesznymiObrazkami: @tesset: Panowie, ze spodniami to akurat najmniejszy problem, albo skracam albo zawijam. Tylko, że reszta garderoby to już większy kłopot. Jak chce sobie kupić T-shirt za 19-29 zł (gładki, zwykły czy tam v-neck) to płacić jeszcze za skrócenie czegoś tak podstawowego, i to za każdym jeb*** razem... no można, ale fajnie byłoby znaleźć coś gotowego :)

A
@Wolfman91: jak masz więcej pieniąszkuw to tommy hilifiger ma spoko rozmiarówke, a tak to generalnie h/m, zara
chociaż w sieciówkach często jest #!$%@? rozmariówa, w zarze masz w #!$%@? długie i wąski, z kolei w takim reserved masz zajebiście krótkie i strasznie szerokie.
@Prynce: Mam jakąś polówkę z hilifigera. Rękawy spoko, ale na długość niestety też po jaja. Coś tam chyba jeszcze kiedyś mierzyłem, no ale na mój portfel to średnio :) W takich cenach to już musiało by leżeć idealnie.

W zarze czaasem coś trafię, ale generalnie na długość też nieciekawie. H&M to imho w ostatnich latach się strasznie zdegradował, no i rozmiarówka poszła w górę.
@PortalZeSmiesznymiObrazkami: Spodnie z nogawką 30 (czyli 30 cali na długość po wewnętrznej) są na gości, którzy mają nogi o długości faktycznej 32 cali po wewnętrznej (spodnie z nogawką w rozmiarze 32 były by za długie o 5 cm). Mnóstwo gości w przedziale 175-178 ma takie nogi. Problem jest taki, że wielu z nich myśli, że powinni nosić nogawkę 32, i potem łażą takie sieroty z harmonijką/kilkukrotnym podwinięciem.
@Wolfman91: kolego, słowo klucz: krawiec. Ciuchy dziś to masakra, nogawki w większości sieciówek uszyte są na małe dziewczynki - normalne uda wchodzą dopiero w jakieś potężne rozmiary które trzeba zwężać, skracać. Podobnie z koszulami. Polecam ci znaleźć ogarnięta panią z maszyna i będziesz miał spokój :)
@woda48: Spodnie, koszulę czy marynarkę jak najbardziej :) . Tylko że łażenie do krawca za każdym razem jak kupie t-shirt to trochę katorga, no i dodatkowe koszty (których nie ponoszą wysocy szczęściarze). Najgorzej chyba z kurtkami, bo większości z nich to chyba nie da się skracać.

@Lorenzo_von_Matterhorn: Ostatnio właśnie się rozglądałem na dziale dziecięcym H&M (brzmi to nieciekawie xD). Najgorsze jest to, że ciuchy dla nastolatków nie nadają się dla
@Wolfman91: akurat zażartowałem, ale wydaje mi się, że z tym problemu nie ma. Ponadto zawsze na dziale wyprzedażowym są albo ubrania małe albo bardzo duże.
Musiałbym poszukać materiałów dot. tekstyliów, ale na pewno powyżej 165 to dział męski, nie wiem czy nawet nie 160. Mam gdzieś noty katalogowe i rozmiarówki.
Liroy jest niski i jakoś sobie radzi.