Wpis z mikrobloga

Powiem tak - kiedyś to było. #motoryzacja #samochody #gimbynieznajo #prawojazdy

Na głównej wykopu dzisiaj jest znalezisko z takim zdjęciem (poniżej).
Tak mi się skojarzyło - kiedyś, może jeszcze 20 lat temu, czy może nawet 15, każde dziecko (płci męskiej) interesowało się samochodami, wiedziało jak się robi podstawowe rzeczy w samochodzie, podpatrywało ojców, czy razem z ojcem się jeździło do warsztatu i patrzyło jak mechanik naprawiał itd.

Ostatnio gadałem z takim znajomym instruktorem nauki jazdy - mówi, że WIĘKSZOŚĆ 18-latków którzy przychodzą na kurs nauki jazdy, nie wie jak się sprawdza poziom oleju w samochodzie!!! On musi im tłumaczyć (no tak, powiecie że to jego praca, ale żeby chłopak tego nie wiedział?) za pomocą czego się sprawdza poziom i jak się go wykonuje... Masakra. Byłem w szoku.
Jokker - Powiem tak - kiedyś to było. #motoryzacja #samochody #gimbynieznajo #prawoja...

źródło: comment_Tq6Uu1coGXnJSpz536xuBgN80JZaf3Q1.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jokker: Bo kiedyś każdy kierowca (ojciec) musiał to wszystko ogarniać. Przy maluchach czy innych polonezach trzeba było non stop grzebać. Nowych aut nie naprawiają już ojcowie na parkingach pomijam fakt, że nie ma już bagnetów. Ostatnio mojej żonie stanęło auto na drodze. Telefon na assistance, przyjechała laweta. Gość nawet nie podnosił maski tylko od razu do serwisu. Pomijam już fakt, że kiedyś nic nie było i takie podpatrywanie było atrakcją
  • Odpowiedz
@Jokker kolejny ograniczony polaczek ze wsi narzucający innym styl życia. K-----A CHŁOP TO POWINIEN BYĆ CHŁOP ON MA SIĘ OD NAJMŁODSZYCH LAT INTERESOWAĆ SAMOCHODAMI, BUDOWLANKĄ I SZAMBEM I TO UMIEĆ OD DZIECKA BO JAK NIE TO JEST P---A A NIE CHŁOP. A może są tacy co mieli w dzieciństwie inne zainteresowania np. woleli pójść na rower, robić postępy na instrumentach, czy może grać w piłkę? Ale no tak taki ograniczony wieśniak
  • Odpowiedz
  • 1
Co za problem obsłużyć wiertarkę?


Zdziwiłbyś się. Ja już widziałem ludzi wiercących bez udaru w betonie
  • Odpowiedz
Ja wychodzę z założenia, ze na wszystkim się chociaż trochę trzeba znać, żeby cię wszyscy nie j----i na ten hajs całe życie- i ludzie którzy go maja dobrze o tym wiedzą


@jaaaaaaaaaaaaaaajoxxx: Dokładnie tak.
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: ostanio na srodku pustyni zaswiecila mi sie kontrolka oleju. gdyby nie umiejtnosci nabyte dzieku ojcu, nie umialbym sprawdzic poziomu oleju a takze go dolac. dodam ze do najblizszego zakladu mechanicznego bylo 1500KM.
  • Odpowiedz
nie zesraj się


@czarnyalibaba: Napisałem kulturalnie moje spostrzeżenia, inni opisali swoje nawet jeśli się ze mną nie zgadzają, a kilku cipeuszy (którzy chyba siebie zobaczyli w moim opisie) odpisuje wulgarnie, m.in. Ty... Od razu widać kto jest kto:)
  • Odpowiedz
@Jokker: to absolutnie nie jest wulgarna odpowiedz. Po prostu nie sadze aby wiedza o tym jak się sprawdza olej była komuś do czegokolwiek potrzebna. A już tym bardziej nie przyszłoby mi do głowy oburzać się o to ze ktoś tego nie wie xdd Patrzcie jaki k---a jestem męski bo umiem wywiercić dziurę wiertarka z udarem xd Jeżeli próbujesz takimi rzeczami podbudować swoją męskość to faktycznie widać kto jest kto.
  • Odpowiedz
Po prostu nie sadze aby wiedza o tym jak się sprawdza olej była komuś do czegokolwiek potrzebna.


@czarnyalibaba: Ale wiesz że w KAŻDYM samochodzie należy sprawdzać olej co jakiś czas, a nie tylko podczas jego wymiany? W niektórych nawet co miesiąc (choćby silniki TSI a więc młode auta kilkuletnie). Więc ta umiejętność JEST potrzebna.
Owszem - najnowsze samochody nie mają miarki (bagnetu) oleju, ale ile ich jest w Polsce? 5%? A pisałem o większości.

Patrzcie jaki k---a jestem męski bo umiem wywiercić dziurę wiertarka z udarem xd Jeżeli próbujesz takimi rzeczami podbudować swoją męskość to faktycznie widać kto
  • Odpowiedz