Wpis z mikrobloga

Powiem tak - kiedyś to było. #motoryzacja #samochody #gimbynieznajo #prawojazdy

Na głównej wykopu dzisiaj jest znalezisko z takim zdjęciem (poniżej).
Tak mi się skojarzyło - kiedyś, może jeszcze 20 lat temu, czy może nawet 15, każde dziecko (płci męskiej) interesowało się samochodami, wiedziało jak się robi podstawowe rzeczy w samochodzie, podpatrywało ojców, czy razem z ojcem się jeździło do warsztatu i patrzyło jak mechanik naprawiał itd.

Ostatnio gadałem z takim znajomym instruktorem nauki jazdy - mówi, że WIĘKSZOŚĆ 18-latków którzy przychodzą na kurs nauki jazdy, nie wie jak się sprawdza poziom oleju w samochodzie!!! On musi im tłumaczyć (no tak, powiecie że to jego praca, ale żeby chłopak tego nie wiedział?) za pomocą czego się sprawdza poziom i jak się go wykonuje... Masakra. Byłem w szoku.
Pobierz Jokker - Powiem tak - kiedyś to było. #motoryzacja #samochody #gimbynieznajo #prawoja...
źródło: comment_Tq6Uu1coGXnJSpz536xuBgN80JZaf3Q1.jpg
  • 75
Tak mi się skojarzyło - kiedyś, może jeszcze 20 lat temu, czy może nawet 15, każde dziecko (płci męskiej) interesowało się samochodami, wiedziało jak się robi podstawowe rzeczy w samochodzie, podpatrywało ojców, czy razem z ojcem się jeździło do warsztatu i patrzyło jak mechanik naprawiał itd.


@Jokker: bo jak masz hajs to nie patrzysz brudasowi na ręce, dajesz hajs i tyle
A sam taki nastoletni chłopak się tym nie interesuje? Nie interesuje go co ojciec robi przy aucie? Woli siedzieć i grać w komputer? Dziwna ta dzisiejsza młodzież...


@Jokker: I dobrze robi, ja tak robiłem w dzieciństwie i sobie pracuję w swoim zawodzie. Mam swoje auto i dopiero teraz uczę się jego budowy, na wszystko przyjdzie czas XD
I dobrze robi, ja tak robiłem w dzieciństwie i sobie pracuję w swoim zawodzie. Mam swoje auto i dopiero teraz uczę się jego budowy, na wszystko przyjdzie czas XD


@Quake3: Jak w takim tempie poznajesz męskie zajęcia typu PODSTAWY eksploatacji samochodów, to pewnie jeszcze nie doszedłeś do innych męskich zajęć typu podstawy obsługi wiertarki itp? ;)
@Jokker: @Quake3: @MaddoxX1911: Eeee... nie ma co dramatyzowac. Auta byly inne. #!$%@? sie to na potege. Byle wycieczka autem to byla wyprawa, bo czesci, zestaw kluczy itd.. Trzeba bylo umiec. Bo to podstawowa umiejetnosc. Moj ojciec umial za dzieciaka oskorowac krolika, czy wypatroszyc kure. Ja nie umiem, bo mi to nigdy nie bylo potrzebne. Moj mlody mimo,ze 5 lvl to umie sciagac apki, cos tam na kompie. Umiejetnosci, ktorych
Kiedyś auta były prostsze, mogłeś młotkiem i kompletem kluczy naprawić Malucha - teraz bez komputera nie podchodź ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i jak było wyżej wspomniane, kiedyś nie jeździło się do mechaników, teraz jeździsz i tyle


@SonyKrokiet: Ale nie piszę o naprawach, tylko o PODSTAWACH typu sprawdzenie płynów eksploatacyjnych które każdy wykonuje sam. I poza tym to jest zadanie na egzaminie na prawo jazdy. Przecież kiedyś
Co za problem obsłużyć wiertarkę?


@Quake3: No a co za problem sprawdzić poziom oleju? Ja tylko napisałem że dla mnie to szok, że 18-latek nie potrafi tego w aucie. Nie mówię nawet o czymkolwiek innym, o naprawach, ale sprawdzić olej - to przecież chyba widział 100 razy jak jego ojciec sprawdza. Czy nie patrzył co ojciec przy aucie robi, bo wolał grać w komputer?

jak ktoś od zawsze jeździ dobrym samochodem