Wpis z mikrobloga

  • 5
@rower12 ehhh... tak, kupilam jej ostatecznie liczyldla, bo taka jestem ;]

nie bede przykladac reki do wszystkiego, co sobie wymysla. Kupowalam jej dotad rozne zabawki, ubrania, gadzety... wiekszosc to byly rzeczy nie z tych niezbednych, bo od tego sa rodzice. Te sluzyly wylacznie do "szpanu", telefon to po prostu za duzo i sie na to nie godze.

Poza tym to post o moim rowerze, a nie wychowywaniu dzieci :p
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kawazrana: bardzo dobrze zrobiłaś, telefon ma więc nowy nie jest potrzebny. za moich czasów na przerwie w szkole się biegało, grało w piłkę czy coś. teraz tylko smartfon w ręku i rosną aspołeczne zombie.
  • Odpowiedz
  • 1
@rower12 nie boli mnie sprawienie jej przyjemnosci - wrecz przeciwnie i nie, nie odmawiali mi bez powodu, ale nie dostawalam tez wszystkiego, co sobie wymyslilam za kazdym razem. Jesli dzieci maja juz doslownie wszystko, tu, zaraz, od reki... przestaje na nich cokolwiek robic wrazenie. Smutne strasznie moim zdaniem. A potem ida do innej szkoly, zaczynaja prace i sa zderzeni z rzeczywistoscia, ze nie wg ich pomyslu tylko wg zasad innych. Kupilabym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rower12: Mam 23 lata, raczej ze mnie słaby piernik. XD po prostu nie ulegam trendom tylko dlatego, że znajomi muszą widzieć, niech sobie gadają co chcą ale moje dziecko będzie wychodzić na plac zabaw a nie siedzieć z telefonem/tabletem w domu, tak samo nie będzie rozpieszczane żeby inne dzieci zazdrościły gadżetów.
  • Odpowiedz
  • 0
@tenner jak mialam kupic rower to zakladalam jakis 1000, teraz na sile nie bede wydawac koniecznie za ta kwote. Chce jej kupic tez cos zlotego, na dluzsza pamiatke :)
  • Odpowiedz
@kawazrana: skoro piszesz, że został tylko smartfon i nikt z gości go nie wybrał, to znaczy, że jest przygotowana lista prezentów? Zaraz skisnę, już widzę minę mojego wujka Janusza, jakbym ja wyleciała z listą prezentów komunijnych xD Wiadomo, że to jest ważny dzień dla dziecka, jakieś tam chrześcijańskie przejście na nowy etap i goście dają prezenty, ale no już bez przesady xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@rower12: nie będzie, bo ja nie odetnę go od technologii. po prostu nie dostanie wszystkiego czego zażąda bo na bajery trzeba zapracować. komputer, telefon dostanie ale w zamian trzeba posprzątać albo pomóc w ogrodzie, życie to nie koncert życzeń. uważasz, że mam pokazać dziecku jak wszystko "spada z nieba"? ja nie byłem rozpieszczany a zacofany nie jestem, pomagałem w domu, zarabiałem na roznoszeniu ulotek, robiłem babci zakupy, w wakacje jeździłem
  • Odpowiedz
  • 0
@MasterOfChaos tak, o takiej liscie dowiedzialam sie niedawno, kiedy probowalam ustalic czego ten dzieciak jeszcze nie ma. Z prezentow zegarek, elektryczna deskorolka, rolki, tablet, jakas dokladka do konsoli... wszystko juz zarezerwowane przez pozostalych gosci.
  • Odpowiedz
@kawazrana: w sumie spoko, że dziecko dostanie tylko to co chce, a nie 4 biblie, ale z drugiej strony dla mnie jest to dość roszczeniowe względem gości, tym bardziej, że ceny niektórych prezentów są dość wysokie, jak deskorolki czy tabletu. Mnie na miejscu jej rodziców byłoby wstyd, proponować gościom, żeby kupowali tak drogie prezenty małemu dziecku.
  • Odpowiedz
  • 0
@MasterOfChaos to zeby ustalic co, kto i nie powielac to spoko, ale tak - niektore z tych prezentow sa zbyt drogie, by oczekiwac ze "zwykla" ciotka/siostra je kupi, szczegolnie ze takich komunii moze byc dwie lub wiecej w rodzinie i to zazwyczaj jest tylko w maju impreza.
  • Odpowiedz
@kawazrana: ja w ogóle jestem przeciwnikiem tego komunijnego szału, bo to nie o to chodzi w tym wydarzeniu, tylko o sam symbol. Dobrze, że u mnie w rodzinie komunie skończyły się w czasach, kiedy prezentem był rower, zegarek, radio i mp3, bo by mi chyba pękła pewna część ciała, jakbym miała wydać tysiaka na prezent dla dziewięciolatka xD
  • Odpowiedz