Wpis z mikrobloga

68/365
#365teraz - mój autorski tag o moim wyzwaniu.

Niewtajemniczonych zapraszam do pierwszego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/30073427/1-365-ciezko-zaczac-taki-wpis-kazde-slowo-wydaje-m/

W związku z wczorajsza zapowiedzią, spałem do 5.30. I była to dobra decyzja, a medytowalem o 19.00.

W pracy jak w pracy.
Rozmawiałem z ziomkiem, który ma problemy natury alkoholowej. Polecałem mu odwyk, niby jest zdecydowany. Jednak przykro patrzeć jak człowiek się tak męczy, a ja wiem, że nie mogę mu pomoc. Zrobiłem co było w mojej mocy, teraz jego krok. Trzymam kciuki, ale ciężko z nim wytrzymać, ma w sobie dużo złej energii.

Miałem też rozmowę z Hiszpanem , którego czasami widuje w pracy.
Jest buddystą, powiedział, że mam dobrą aurę. Zauważył, że od dłuższego czasu jestem bardzo spokojny. Miłe slowa.
Rozmawialiśmy długo o medytacji, buddyzmie.
Zaprosił mnie na wspólną medytacje w centrum buddyjskim, a w niedzielę jesteśmy umówieni na grę w kosza. To najbardziej pozytywna postać jaką było mi dane poznać na obczyźnie.

Przygotowałem posiłek na jutro:
Komosa ryżowa z cukinią, marchewką, mięsem wołowym, cukinią i pomidorami.
Oliwa i przyprawy.
Pyszka.

Medytowalem o 19.00. Taka medytacja po całym dniu jest bardzo oczyszczająca. Jednak trudniej się medytuję, bo głowa jest zapakowana.
Dało mi to wyciszenie.
Czytałem w tramwaju, jeszcze przed snem planuje kilka stron.
Ogródek ziołowy podlany, roślinki rosna, daje mi to satysfakcję.

Ot taki zwykły , normalny dzień. Jak przystało na emeryta( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do zobaczenia jutro!

#rozwojosobisty #depresja #buddyzm #medytacja
  • 7
Równie dobrze można medytować do Światowida czy wg zaleceń youtubowych panienek. Ale no tak. Jakieś wschodnie cudawianki brzmią tak zagranicznie, obco, to są fajniejsze. I jeszcze wmawiajmy sobie, że mają zbawienny wpływ na nasze życie. Przypadek Golloba pokazał ostatnio co ta "wschodnia myśl" jest warta. Weź tam ułóż meble wg fengshui to w ogóle lepije się poczujesz.
@ShinpuTokubetsu: Dlaczego masz taki agresywny ton? Jeżeli cokolwiek komuś pomaga, a nie wyrządza komuś krzywdy, to dlaczego nie?

Ja szukam siebie, szukam czegoś więcej niż materialne błyskotki. Pisałem o tym już wcześniej.
Lubię nieznane, a taka możliwość medytacji z innymi ludźmi wydaje mi się ciekawa.

Medytacja ma dobry wpływ na mnie, próbowałeś ,że tak krytykujesz? Co ma do tego przypadek Golloba? Życie każdego człowieka jest indywidualną kwestią.
Poza tym buddyzmem zacząłem