Wpis z mikrobloga

@portas91: miasto/trasa? sam kierowca/dzieci/rodzina? sedan / hatchback? benzyna/diesel/lpg/hybryda ?
To jak powiedzieć "garnitur do 700 zł" - ale na jaką okazję? dla jakiej osoby (szczupłej, otyłej, łysej, niskiej, wysokiej)?
  • Odpowiedz
@portas91: jakaś mała tania benzyna najlepiej jak najnowsza. Wejdź na otomoto.pl, kryteria 6-9k, benzyna, silnik 1.2-1.6, wiek powyżej 2003 w górę I szukaj co Ci się podoba. Modeli pasujących w te kryteria jest multum, prędzej można oceniać konkretne wybory
  • Odpowiedz
może jakaś Corolla E12 ? Jeden przyjaciel ma taką w hatchbacku z 2006 1.4 benzyna - mechanicznie nie narzeka, jeździ duuuże trasy. Jechałem z nim i mógłbym polecić. Ma swoje wady, ale do 10k to raczej kompromisy i trochę lat będzie mieć na karku - tym bardziej jak chcesz już brutto z opłatami - to raczej wyjdzie ok 8k-8,5k za samochód a reszta to rejestracja, OC, wymiana oleju i filtrów.
  • Odpowiedz
@portas91: jest masakrycznie mulaste ( ͡° ͜ʖ ͡°) 90km/h jechałem jako pasażer i mówię mu: "co tak wyje i piszczy ten silnik - jedziemy na trójce?" on sprawdza.... nie. Piąty bieg. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@portas91: 1.4 po mieście jest jak najbardziej wystarczające. Na trasach zaczyna brakować mocy.
Możesz wziąć 1.6, bardziej dynamiczne
Od siebie bym dorzucił jeszcze A6 C4 z gazem, w 10k dostaniesz bardzo zadbany egzemplarz. Tylko no, stare trochę. Ale proste w konstrukcji.
  • Odpowiedz
@portas91: astra h, mam jezdze no ale nie wiem czy w tej kwocie dostaniesz cos dobrze wyposazonego. tak czy inaczej bywaly okresy ze 12h bez wysiadania praktycznie jezdzilem no i nie czulem duzego zmeczenia - tak samo mialem w mercu w202. no i polecam silnik 1.7 bez dpf ale ze zmienna geometria niestety za to nic nie pali a do jazdy w 2 osoby spokojnie wystarczy. kolega ma 1.6 benzyne
  • Odpowiedz
@portas91: to ten sam silnik co w oplach 1.9cdti, znawcy twierdzą ze tak samo dobry jak stare 1.9 folcwagena. Ten silnik mozesz dostać w saabie (tid / ttid) oplu (cdti) suzuki (ddis chyba mial oznaczenia) no i alfach fiatach itp z koncernu fiata.
  • Odpowiedz