Wpis z mikrobloga

Dzieciak żyje już trzecią dobę, miało umrzeć szybko a żyje i oddycha samodzielnie (źródło -dam tvn bo inaczej niektórzy nie uwierzą)

Szpital wciąż rodzicom nie pozwolił zabrać dziecka do Włoch, zabrano im w trybie pilnym prawa rodzicielskie i zostawiono go bez pożywienia. Szpitalnej dokładnej dokumentacji nie mamy ergo wszystkie pisanie o śmierci 70 % mózgu to powtarzanie artykułów mogących być w błędzie. Z drugiej strony dziecko raczej nie jest królikiem doświadczalnym dla lekarzy ponieważ trafiło do szpitala z jakiejś przyczyny. Cała sprawa śmierdzi rzeczami o których możemy nie mieć pojęcia.

Jeśli jednak Państwo staje w miejsce rodziców - opiekunów dziecka, nie właścicieli - to wiedzmy, że coś się dzieje i jest to bardzo nie dobre. Krok w złą stronę.
#alfieevans #4konserwy #afera #patologia
B.....a - Dzieciak żyje już trzecią dobę, miało umrzeć szybko a żyje i oddycha samodz...

źródło: comment_len1uX9qcWawAS85bVzrqjIHwYQSUmes.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Brzytwa_Ockhama: o ile wcześniej miałam mieszane odczucia co do tego czy warto go tak męczyć skoro sam nie jest w stanie przeżyć to od kiedy wiadomo, że jego organizm walczy i już tyle godzin samodzielnie oddycha to nie mogę przestać myśleć o tej sprawie. To jest tak nieludzkie, że w głowie się nie mieści.
Też mam wrażenie, że to jakaś grubsza sprawa musi być w tle, bo aż niemożliwe, żeby
  • Odpowiedz
@taalarek:

o ile wcześniej miałam mieszane odczucia co do tego czy warto go tak męczyć skoro sam nie jest w stanie przeżyć to od kiedy wiadomo, że jego organizm walczy i już tyle godzin samodzielnie oddycha to nie mogę przestać myśleć o tej sprawie. To jest tak nieludzkie, że w głowie się nie mieści.


Prawda
  • Odpowiedz
Podtrzymywanie tego czegoś przy życiu


@urs6: To "coś" to człowiek. Ludzka istota. Dehumanizowanie to popularna metoda w takich przypadkach. Tak samo jak przy aborcji. Wtedy łatwiej jest oszukać sumienie.
  • Odpowiedz
@PatologiiZew: Ludzki organizm nie mający szans na wytworzenie cech charakteryzujących ludzi, z powodu braków w organizmie. Podtrzymywany przy życiu za pomocą zewnętrznej aparatury. Oszukiwaniem sumienia jest także trzymanie go przy życiu z nadzieją, że się coś zmieni z myślą, że robi się coś dobrego.
  • Odpowiedz
Link?


@Brzytwa_Ockhama: link Alfie has no gag reflex and is unable to swallow or manage his oral secretion effectively. Alfie is one hundred per cent dependent on ventilator support. Attempts at weaning ventilation with a view to extubation (taking the endotracheal tube out) have failed on a number of occasions. From a cardiovascular perspective, apart from intermittent episodes of bradycardia (low heart rate) which are self-resolving, Alfie's cardiovascular observations remain stable with normal central and peripheral perfusion and blood pressure.

From a gastrointestinal perspective, Alfie continues to tolerate naso-jejunal (feeding into his small bowel instead of his stomach to avoid problems from gastro-oesophageal reflux) feeding without any vomiting. He is putting on weight and is growing as expected for his age. Alfie is entirely fed by the nasojejunal tube. He is unable to swallow. He currently does not show any signs/evidence of gastroesophageal reflux. All of his medications are administered via the nasojejunal tube. From a urological perspective Alfie has had a number of urinary tract infections which have been treated with antibiotics. He continues on prophylactic Trimethoprim to prevent further urinary tract infections. Alfie has not developed any contractures (joint stiffness) or evidence for scoliosis (curvature of his spine). Whilst it is possible that he might develop contractures or scoliosis in the future I think this is unlikely in view of his underlying severely reduced muscle tone and lack of
  • Odpowiedz