Wpis z mikrobloga

Dzieciak żyje już trzecią dobę, miało umrzeć szybko a żyje i oddycha samodzielnie (źródło -dam tvn bo inaczej niektórzy nie uwierzą)

Szpital wciąż rodzicom nie pozwolił zabrać dziecka do Włoch, zabrano im w trybie pilnym prawa rodzicielskie i zostawiono go bez pożywienia. Szpitalnej dokładnej dokumentacji nie mamy ergo wszystkie pisanie o śmierci 70 % mózgu to powtarzanie artykułów mogących być w błędzie. Z drugiej strony dziecko raczej nie jest królikiem doświadczalnym dla lekarzy ponieważ trafiło do szpitala z jakiejś przyczyny. Cała sprawa śmierdzi rzeczami o których możemy nie mieć pojęcia.

Jeśli jednak Państwo staje w miejsce rodziców - opiekunów dziecka, nie właścicieli - to wiedzmy, że coś się dzieje i jest to bardzo nie dobre. Krok w złą stronę.
#alfieevans #4konserwy #afera #patologia
B.....a - Dzieciak żyje już trzecią dobę, miało umrzeć szybko a żyje i oddycha samodz...

źródło: comment_len1uX9qcWawAS85bVzrqjIHwYQSUmes.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
Podtrzymywanie tego czegoś przy życiu to skazywanie rodziców na cierpienie


@urs6: dobrze, że wiesz lepiej od rodziców czego chcą.

Poza tym "tego czegoś", widzę, że neuropkom z łatwością przychodzi dehumanizacja ludzi, już nawet nie na etapie płodowym, ale po 2 latach od urodzenia. Powinszować

Jezus, jak ja się wami brzydzę.
  • Odpowiedz
@farmaceut: To prawda, niestety.
@urs6: Nie masz dzieci, to widać. Zresztą pisanie o tym czymś kiedy jest to najzwyklejsze dziecko pokazuje jak obrzydliwy jest materializm współczesny gdzie człowiek bez połowy mózgu już nie jest człowiekiem.
  • Odpowiedz
@urs6:
Mówisz tak jakby większość dzisiaj żyjących ludzi w pełni zdrowych używało rozumu i kierowalo się w stronę rozsądku i kalokagatii - etycznej doskonałości.
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Ty też nie, masz jakieś 21 lat.

jakby większość dzisiaj żyjących ludzi w pełni zdrowych używało rozumu

Nawet nie wiem co chcesz powiedzieć w ten sposób, chyba że używasz jakiegoś swojego konstruktu nazwanego dla niepoznaki rozum o określonych właściwościach który ma konfundować z biologicznym pojęciem rozumu. Każdy człowiek używa, niezależnie od stopnia rozwoju i sprawności. Człowiek bez połowy mózgu nigdy nie będzie w stanie wytworzyć tego co stanowi jej
  • Odpowiedz
@urs6: Wydaje mi się, że istota o której piszesz jest potencjałem który wśród jednych osób jest używany w 100 % a u innych w 40 %. Nie znaczy to jednak, że powinniśmy odmawiać miana człowiekowi osoby chorej. Czyż nie dlatego nie zabijamy osób z zespołem Downa skoro się urodzą? Uznajemy, że kiedyś powstaną leki mogące ich wyleczyć. Człowiek bez połowy mózgu także ma szansę stworzyć swoją istotę więc może po
  • Odpowiedz
@OjciecMarek:

Pisanie o śmierci 70% mózgu to dane pochodzące z opinii medycznych przywołanych w uzasadnieniu orzeczenia sądu, i to dane, co do których panował konsensus zarówno wśród lekarzy ze szpitala, jak i wezwanych spoza placówki do konsultacji przez samych rodziców.


Link?
  • Odpowiedz
Wydaje mi się, że istota o której piszesz jest potencjałem który wśród jednych osób jest używany w 100 % a u innych w 40 %


@Brzytwa_Ockhama: Nie, powielasz bzdury o wykorzystywaniu mózgu w X%. Jednak trudno korzystać z czegoś czego się fizycznie nie ma. Nie da się też wyleczyć zespołu Downa, można zapobiegać narodzinom się dzieci z takim schorzeniem bądź minimalizować objawy. Prawo dopuszcza aborcję w przypadku wykrycia w badaniach
  • Odpowiedz
Pisanie o śmierci 70% mózgu to dane pochodzące z opinii medycznych przywołanych w uzasadnieniu orzeczenia sądu, i to dane, co do których panował konsensus zarówno wśród lekarzy ze szpitala, jak i wezwanych spoza placówki do konsultacji przez samych rodziców.

@OjciecMarek: Przypomnijmy: z tych samych opinii, które zarzekały się, że:
a) dziecko nie da rady oddychać samodzielnie po odłączeniu i udusi się w 3-5 minut
b) pozwolenie mu na powolne uduszenie się to "humanitarny sposób" na odejście z tego świata

Oferta szpitala Dzieciątka Jezus to wyłącznie inna forma intubacji, oraz powtórzenie już przeprowadzonych badań, a więc po prostu mniej inwazyjny sposób opieki paliatywnej - aczkolwiek przedłużający agonię, jak to się ma do kanonów 2278 i
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: Usunąłem bo to było zbędne ad personam. Będzie możliwość, co nie znaczy, że to leczenie będzie w stanie cofnąć zmiany w organizmach, to nie jest leczenie jak leczenie przeziębienia, które ma cofnąć chorobę, tylko leczenie jak leczenie choroby przewlekłej. Są badania nad genem, którego wytłumienie może spowodować powrót organizmu do rozwoju na normalnych warunkach. Ale to przyszłość, daleka. Póki co najskuteczniejszą metodą na pozbycie się zespołu Downa to badania
  • Odpowiedz
Rozumiem jeszcze, że odłącza się kogoś od aparatury jeśli praktycznie już umarł i tylko pompy utrzymują wrażenie, że żyje - kontrowersyjne ale ma sens. Ale jeśli tutaj organizm żyje samodzielnie to nie udzielenie mu pomocy (gdy są ludzie którzy chcą się tego podjąć!) jest po#ebane i powinno być traktowane jako przestępstwo


@powaznyczlowiek: Dodaj do tego fakt, że z dzieciakiem jest kontakt i reaguje na głosy rodziców.
  • Odpowiedz
Szpital wciąż rodzicom nie pozwolił zabrać dziecka do Włoch


Poznajmy opinię szpitala

Why won’t you let him to go to Rome for treatment?

Three clinicians from Rome visited Alfie in September 2017, discussed his case with the team here and reviewed his notes. Following their detailed assessment, they agreed with the conclusions of the Alder Hey team that Alfie’s ondition was effectively untreatable. Significantly, they noted that given Alfie’s epilepsy, there was a risk of him suffering further brain injury if he was transferred abroad.
  • Odpowiedz