Wpis z mikrobloga

Pić a-----l na bulwarach można już legalnie. Ci, którzy z tego skorzystali, zostawili po sobie porozrzucane butelki, puszki i kartony. Władze stolicy zastanawiają się, jak poradzić sobie z problemem.


Bardzo prosto, 5 rano każdego dnia przyjeżdża 20 ochotników z zakładu karnego i sprzątają. Kupując p--o płacimy akcyzę i VAT które ich utrzymują.

#warszawa #p--o
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Just666: Można dostawiać śmietników ale... wcześniej warto się zastanowić skąd ten problem. Ludzie z centrum jeżeli nie robią domówki to albo mogą narażać się na mandaty albo płacić ekstra po lokalach, bulwary to praktycznie jedyne miejsce gdzie można usiąść swoim przy piwku. Zorganizowanie podobnej strefy, częściowo rozwiązało by ten problem na bulwarach.
  • Odpowiedz
@Greg36 zostawili bo pewnie o 19 kosze byly pelne xd to samo na miasteczkh akademickim w lbn stoi z 20 koszy gdzie wchodzi moze 15 butelek i 2 duze ktore zazwyczaj o 21 sa pelne xd
  • Odpowiedz
@Greg36 Gdyby codziennego koło 22 kontenery na śmieci nie były już usypane z górką to by tak nie było. Nie bronię tych chamów śmieciarzy ale jednak konieczność zostawiania zebranych śmieci pod kontenerem bo do środka już się nie da wrzucić raczej zniechęca do utrzymania porządku
  • Odpowiedz
@Sokole-oko Przyniesienia ze sklepu oddalonego o 5 minut drogi, to gdzie mają to odnieść? Do tego sklepu gdzie mają blisko i jaki problem czy targać do domu? Powinni ustawić tam więcej koszy na śmieci i tyle, to nie jest chyba jakaś wielka filozofia.
  • Odpowiedz
zostawiło, bo o 23 już były przepełnione śmietniki


@polik95: nie wiem jak wygląda to na miejscu, ale odniesienie i położenie obok pełnego kosza powinno być oczywistością.
  • Odpowiedz
Z tego co pamiętam, to w tamtym roku bulwary były sprzatane każdego poranka, a przynajmniej w weekendy. Osoby sprzątające prawdopodobnie odbrabialy godziny społeczne, bo nie wyglądały na takie, które przestrzegają prawa.
  • Odpowiedz
@Greg36: Z jakiego zakładu karnego? Żeby z------i komuś tam matkę? Mało po wolności chodzi śmieci? Lepiej jakichś bezdomnych tam wysłać żeby sobie trochę dorobili?
  • Odpowiedz
@Greg36: nie rozumiem do konca tych problemów W-wy i Szczecina.
W Poznaniu po prostu postawili większe pojemniki na smieci i zaczeli je opróżniać codziennie, do tego bezdomni i menele patrolują nabrzeże za szkłem i aluminium. I zawsze na początku sezonu jest syf, a potem znośnie jak już się wszyscy ogarną.
Kwestia miasta pewnie :v
  • Odpowiedz
@Greg36: HMMMMMMMMMMMM NO JAK MOŻNA SOBIE PORADZIĆ Z TAK TRUDNYM PROBLEMEM???????? HMMMM MOŻE DOSTAWMY WIĘCEJ ŚMIETNIKÓW, TAK ŻEBY NIE BYŁY ZAPCHANE POD KOREK JESZCZE PRZED ZMROKIEM???????? HMMMMMMMM NIE!!!!!!!!!!!!! LEPIEJ OBURZENI NAPISZMY DO MEDIÓW I POSTULUJMY ZAKAZ PICIA!!!!
@lastro: na własne oczy widziałem Wiedeń - w nocy śmietnik bez porównania do bulwarów, codziennie świtem przemyka wielka ekipa sprzątająca i po śmieciach nie ma śladu.
  • Odpowiedz
zostawiło, bo o 23 już były przepełnione śmietniki


@polik95: i niby to jest powód do robienia syfu jak jakieś zwierzęta? xD Typowe, przynieść butelki to potrafi ale zabrać i wyrzucić 100m dalej to już nie da rady...
Oczywiście najrozsądniej byłoby po prostu postawić więcej koszy, ale wkurza mnie takie usprawiedliwianie swojego syfiarstwa.
  • Odpowiedz
Przyniesienia ze sklepu oddalonego o 5 minut drogi, to gdzie mają to odnieść? Do tego sklepu gdzie mają blisko i jaki problem czy targać do domu? Powinni ustawić tam więcej koszy na śmieci i tyle, to nie jest chyba jakaś wielka filozofia.


@MinnieMouse0 Do kosza, który znajdą. Nie wiem ja jakoś problemu nie mam i nie szukam wymówek do swojego lenistwa i dziadostwa, tylko zbieram do siaty czy plecaka i wracjąc
  • Odpowiedz