Wpis z mikrobloga

Pić a-----l na bulwarach można już legalnie. Ci, którzy z tego skorzystali, zostawili po sobie porozrzucane butelki, puszki i kartony. Władze stolicy zastanawiają się, jak poradzić sobie z problemem.


Bardzo prosto, 5 rano każdego dnia przyjeżdża 20 ochotników z zakładu karnego i sprzątają. Kupując p--o płacimy akcyzę i VAT które ich utrzymują.

#warszawa #p--o
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Greg36: ja jestem za porządnym pałowaniem i innymi karami cielesnymi dla brudasów, no ale to ja ;)

a tak na serio, to trochę źle zinterpretowałem Twój pierwszy post, teraz dopiero się zorientowałem ;)
  • Odpowiedz
@duskhorizon: Policja powinna patrolować bulwary, raz że wtedy ludzie by się bardziej pilnowali i możliwie mniej śmiecili a do tego na piwku pod chmurką można by się było czuć bezpiecznie w obecności policji, wydaje się logiczne ale w tym samym czasie całkowicie anormalne jak na standardy tego kraju.
  • Odpowiedz
@Greg36: koszt upilnowania i transportu przestępców pewnie byłby większy niż zysk z pracy, którą wykonają. Taki populizm trochę, fajnie wygląda na pierwszy rzut oka ale jak się pomyśli to nie jest wcale tak kolorowo. W normalnych krajach (w polsce też ale chyba rzadko jest to stosowane) sąd jako wymiar kary może zadać prace społeczne, podczas których właśnie takie rzeczy się robi.
  • Odpowiedz
@Darkejas: Też dobry pomysł tylko mam przeczucie że taki automat ustawiony na bulwarach w którąś noc w tygodniu zostanie po prostu zdewastowany.

@ShadyTalezz: Do takich prac nie bierze się niebezpiecznych więźniów lub takich z długimi wyrokami, z tego co mi wiadomo to głównie osoby które są już "na wyjściu" lub takie które są tam na krótki okres i po prostu nie opłaca im się uciekać. Jedna więźniarka i
  • Odpowiedz
@Qwertylion: Powinni, tylko wyrzucić butelkę na trawnik czy do Wisły to sekunda a na picu piwa dużo łatwiej przyłapać - mnie "efektywnie" wychodzi praca policjanta ale to już jest osobna kwestia.
  • Odpowiedz
każdego dnia przyjeżdża 20 ochotników z zakładu karnego i sprzątają. Kupując p--o płacimy akcyzę i VAT które ich utrzymują.


@Greg36: A zgodnie z polskim prawem musielibyśmy jeszcze za tę pracę płacić im dodatkowo pensję.
  • Odpowiedz
@Greg36: może k.... więcej zapłacić Policji by ta zatrudniła więcej krawężników patrolujących te bulwary i wlepiających mandaty za zaśmiecanie? + regularne opróżnianie koszów w okolicy przez odpowiedzialne za to służby? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Greg36: a może wystarczą służby sprzątające? Zresztą takowe są i bardzo dobrze sprzątają, nastepnego dnia ok 10 byłem na miejscu i butelek już nie było. Brakuje tylko ekipy z Karcherem do czyszczenia betonu.
W końcu MPO jest utrzymywane z naszych pieniędzy.
  • Odpowiedz
@Greg36: jest tylko problem bo muszą dostać za to wynagrodzenie - przez jakieś tam bzdetne konwencje międzynarodowe, które podpisaliśmy
  • Odpowiedz