Wpis z mikrobloga

@piepies: mam technika, ale boję się, że jak pójdę na rozmowę to mnie wyśmieją, bo nie mam doświadczenia w zawodzie, tego się boję najbardziej, bo braki w wiedzy uzupełniłbym od razu. ( ͡° ʖ̯ ͡°) @inquis1t0r: @Cognus: na początek serwis komputerowy na przykład?
  • Odpowiedz
@janusz_polus: w serwisie jedyne co umisz umiećto podzespoły jednostki oraz wgranie winodowsa więc jak najbardziej jeśli czaisz budowę mniej więcej kompa, bo z instalacją win chyba nie ma problemu XD
  • Odpowiedz
@janusz_polus: no ja jestem po technikum i od maja mam pierwszą pracę (Java, Poznań), z tym że robiłem też coś sam - miałem działalność i robiłem zlecenia - pod minecrafta. Dla wielu firm to byłem raczej jak bez żadnego doświadczenia lub nawet na minusie bo coś krzywo patrzyli :D
Ale tak to się udało jednak bez większego problemu, jak jesteś z większego/ciekawszego miasta jak Wrocław, Kraków czy Warszawa to powinno
  • Odpowiedz
@janusz_polus: w sumie to ja zaraz po technikum zacząłem robić u lokalnego ispa. Zaczynałem od radia a teraz jest odpowiedzialny za całą sieć światłowodową. Pracuje prawie rok i k---a lubię tą pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@janusz_polus mój kontakt ze światłowodem w technikum ograniczył się do tego jak raz nauczyciel przyniósł na lekcje kabel napowietrzny 12 żyłowy nawet nie obrany tylko w otulinie i tubie. A teraz? Znam na pamięć kolejność kolorów żył światłowodowych w tubie według najpopularniejszego standardu telefoniki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz