Wpis z mikrobloga

Właśnie oglądałem przypadkiem powtórkę Reksia w TV i wiecie co? Byliśmy od dziecka programowani na kombinatorstwo.Reksio potrzebował cementu, więc co zrobił? Wziął parę kości i poszedł się dogadać z psem pilnującym składu budowlanego. Nie poszedł i nie kupił, ani nie zlecił kupna swojemu właścicielowi, tylko normalnie poszedł się dogadać z cieciem. Pies dostał kości, zaczął jedną jeść i nie pilnował składu, a Reksio, najnormalniej w świecie, podpierniczył na taczce 3 worki cementu. Kocham ten kraj xD

#heheszki #bajki
MarianoaItaliano - Właśnie oglądałem przypadkiem powtórkę Reksia w TV i wiecie co? By...

źródło: comment_RdwaYxvpfFfMWqUtwjZyZC5jHvzUf6w4.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
Może dlatego,że psy nie dysponowały i nie dysponują gotówką i nie zajmują innych stanowisk na składach jak tylko stanowisko stróża. Z kim niby miał gadać z dyrektorem firmy? Pies? Nie dorabiaj ideologii do bajki.


@Asteroida: A Ty dalej wierz w to, że bajki z tego okresu były bez ideologicznego przekazu.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: po to właśnie był PRL, żeby zaprogramować społeczeństwo. Idealnie dwa pokolenia. Powinno się zakazać wszystkich produkcji PRL-u, bo to propaganda piorąca umysł nawet jeśli tego nie widać. A co robi TVP? Puszcza non stop te produkcję i udostępniają do oglądania na necie.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Dla mnie to wygląda jak wymiana cementu za kości, na początki bajki widać było, że tutaj kość traktowana jest jak pieniądz, więc można powiedzieć, że on za ten cement zapłacił. Tylko pozostaje kwestia,że skoro tamten pies był na smyczy,to nie był raczej właścicielem tego składu.
  • Odpowiedz
Ale macie problemy xd to moze po prostu satyra na tamtsn okres lub pewna obserwacja - nie zmienia tu faktu, ze jest tu pewien barter i zasady rynkowe sa zachowane - wezcie na warsztat Smurfy, dopiero sie przerazicie.
  • Odpowiedz
@kruprz: @arturs: @Horvath

Tak, moją ciotką jest Halina Filek-Marszałek klyk


Wujka klyk nie miałem okazji poznać, bo popełnił samobójstwo w 1991r, czyli rok przed moimi narodzinami.

Kiedyś chodziło mi AMA po głowie, żeby zrobić, ale dawno nie miałem kontaktu z Nią, jest już też starszą osobą i nie wiem czy byłaby chętna na takie coś.
  • Odpowiedz