Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Jasne masz racje, ale podczas studiów poznałem wiele osób które byłby aspołeczne / introwertykami ale jak miałem je w grupie to odpowiednio nimi zarządzając czyli przekazywanie co konkretnie trzeba zrobić z dokładnym opisem jak ma coś wyglądać + jak namniej zbędnych informacji zawsze otrzymywałem bardzo dobry efekt. Fakt w prezentacjach brali udzial jako stacze (stali i nic nie mowili bo stres by ich zjadł) ale od tego byli inni ludzie.

@
@bi-tek: Taaa, czytaj kod takiego gościa, który uważa, że to tylko on powinien go czytać, bo nie lubi pracować z ludźmi. Albo niech robi Ci code review. Kolejny smaczek współpracy z takimi, to komunikacja. Jak mnie #!$%@?ą takie mity na temat programistów.

NIE ISTNIEJE projekt, w którym nie współpracujesz z ludźmi, chyba, że tworzysz coś sam i sprzedajesz później sam (gdzie i tak na końcu musisz współpracować z ludźmi).
@ediz4: W zależności od definicji "pracować z ludźmi", to może być różnie rozumiane. Najsensowniejszą definicją pracy z ludźmi jest po prostu obsługa klienta, ale wtedy ten obrazek traci sens. Administrator IT bynajmniej nie jest samodzielnym stanowiskiem, pracuje zwykle w zespole i jest wsparciem technicznym.
Ciężko mi wydumać jeden zawód w IT, który nie wymaga współpracy z ludźmi


@johny-kalesonny: Sieciowcy nie muszą praktycznie w ogóle pracować z ludźmi tak samo sys admini bo oni kontaktują się conajwyżej z n-linią wsparcia dopiero.

A o pracę z ludźmi mogło chodzić o obsługę klienta zewnętrznego a nie rozmowy wewnątrz zespołu / z innym działem

@like_a_prayer: ok
@HAL__9000: a istnieją inni?
Dobry kontakt z ludźmi jest kluczowy, bo jeden taki gość jest w stanie położyć ci pracę 10-osobowego zespołu.

"Ponadprzeciętne umiejętności" to raczej kwestia tego, że nigdy nie zostanie zweryfikowany i sprowadzony na swoje miejsce, stąd przekonanie o ich występowaniu. Unikając kontaktu, tracisz możliwość poznania lepszych od siebie i nauczenia się czegoś nowego.