Wpis z mikrobloga

  • 652
Jestem Łotyszką z polskimi korzeniami, znam rosyjski i dla wszystkich jestem ukrainką. Smutne i bolące ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Poza Ukrainą jest dużo krajów w których rozmawiają po rosyjsku, jak by co
#bol #ukraina #rozowepaski #lotwa #wroclaw
  • 222
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lastro:

Wciąż bez odpowiedzi. A więc wychodzi na to, że to tylko Twój wymysł


Aleś się przyczepił. I jak ma ci to niby tutaj udowodnić, że łotewskie miasteczka są ładne, a nawet ładniejsze od
  • Odpowiedz
@oydamoydam: @lastro: Byłem na głównych drogach i byłem na bocznych gdzie przejeżdżałem przez wioski. Tam naprawdę miejscowości są ładne i czyste. Na Litwie widziałem rozpadające się pokomunistyczne PGR. Na Łotwie było schludnie.
  • Odpowiedz
Poza Ukrainą jest dużo krajów w których rozmawiają po rosyjsku, jak by co


@Blazniko: A my tak nienawidzimy ruskich i ich języka, że jak ktoś nim mówi to od razu generuje negatywne uczucia i kojarzy się z ruskim albo ukraińcem. I tyle.
  • Odpowiedz
Aleś się przyczepił. I jak ma ci to niby tutaj udowodnić, że łotewskie miasteczka są ładne, a nawet ładniejsze od polskich?


@oydamoydam: Normalnie? Chyba potrafi sklecić zdanie. Napisala, że łotwa wygląda lepiej niż niektóre polskie maista, więc pytam o jakiś przykład z tych niektorych polskich MIAST. Np. ryga ładniejsza od wrocławia, bo coś tam. Co to za filozofia?
  • Odpowiedz
@lastro: Sam zobacz, że małe miasteczka na Łotwie są zadziwiająco zadbane. I to co trzeba przyznać, że są często gustowniej odremontowane niż w Polsce. W każdym razie jest tak, że Łotysze nie powinni mieć kompleksów pod względem wyglądu ich miast wobec Polaków.

Np. zobacz jak ładnie wyremontowano drogi w tym małym miasteczku.
https://www.google.pl/maps/@56.9713172,21.96971,3a,75y,267.8h,91.9t/data=!3m6!1e1!3m4!1sc-AYE9wc8kAFcB9KEMqOWw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl
  • Odpowiedz
  • 2
@lastro architektura w Rydze, Jurmala, Rezekne, Salaspils jest o wiele harmoniczniej dopasowana architektura niż np we Wrocławiu - nie ma dziwnych żółtych, zielonych budynków dziwnego kształtu. To bardzo się wyróżnia i brzydko wygląda moim zdaniem
  • Odpowiedz
@oydamoydam: No drogi są fajne, ale poza tym raczej wygląda dość biednie - stare poobdzierane domy i w sumie nic ciekawego jeśli chodzi o architekture. Tu dla porównania polskie miasteczko - rynek klik
  • Odpowiedz
@Blazniko: Są, ale raczej nie w takim stopniu. No i napisałem, że poza drogami, przynajmniej w podanym przykladzie nic ciekawego nie widze. Jest wiele ładniejszych polskich miasteczek.
  • Odpowiedz