Wpis z mikrobloga

  • 652
Jestem Łotyszką z polskimi korzeniami, znam rosyjski i dla wszystkich jestem ukrainką. Smutne i bolące ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Poza Ukrainą jest dużo krajów w których rozmawiają po rosyjsku, jak by co
#bol #ukraina #rozowepaski #lotwa #wroclaw
  • 222
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chore i tylko. Nienawidzić z powodu historycznego wszystkich ludzi?


@Blazniko: Pojedynczych ludzi? Nie. Kraju, a przez to i języka, bo się z tym krajem nieodzownie kojarzy. Plus był wciskany kilku pokoleniom w szkole przez prawie 50 lat.
  • Odpowiedz
@Blazniko: Niektórych rzeczy nie można puścić od tak w niepamięć. Np. rzezi wołyńskiej. Żeby jeszcze ruscy i czy ukraińcy sie od tego odcinali, przeprosili czy coś. Ale wielu popiera tych zbrodniarzy. Załóżmy, że ruscy katują Twoją rodzine. I co w nastepnym pokoleniu już będziecie przyjaciółmi?
  • Odpowiedz
No drogi są fajne, ale poza tym raczej wygląda dość biednie - stare poobdzierane domy i w sumie nic ciekawego jeśli chodzi o architekture.


@lastro: Łotysze mają wiele do odbudowania po sowieckich rządach. Nie od razu Kraków zbudowano, dwadzieścia kilka lat to za mało czasu na gruntowną odbudowę niemal wszystkiego. Wiadomo jak Sowieci lekceważąco podchodzili do spraw estetyki.

Tu dla porównania polskie miasteczko - rynek klik


@lastro: Sandomierz
  • Odpowiedz
  • 0
@kopalina nie mam zdania. Nigdy nie słyszałem słowa po Łotewsku ani po Białorusku. Pewnie jakbyś mi tych przykładowych delikwentów postawił, to ruski i ukraiński bym wyłapał, co do reszty to nie mam pojęcia.
  • Odpowiedz
@Blazniko: Przed wojną w Polsce budowało się ładnie. https://pl.wikipedia.org/wiki/Osiedle_Dyrekcja_w_Che%C5%82mie

Po szarym okresie komunizmu nastąpiło w Polsce odreagowanie w stronę kolorowego kiczu. Podobnie było w Ameryce gdzie po okresie szarych lat Wielkiego kryzysu i II wojny światowej nastąpiło odreagowanie w postaci kolorowych i też kiczowatych lat 50. Czego przykładem jest różowy cadillac.

Czasy sowieckie zniszczyły gusta i estetykę. Na Łotwie jest o tyle ciekawie, że Łotysze wydają się wzorcować na Skandynawii
oydamoydam - @Blazniko: Przed wojną w Polsce budowało się ładnie. https://pl.wikipedi...

źródło: comment_tl7Rb31y3QWE4HynfG6tOQph9D1ScXPi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Łotysze mają wiele do odbudowania po sowieckich rządach. Nie od razu Kraków zbudowano, dwadzieścia kilka lat to za mało czasu na gruntowną odbudowę niemal wszystkiego. Wiadomo jak Sowieci lekceważąco podchodzili do spraw estetyki.


@oydamoydam: A my? Niezależni jestesmy dopeiro od 1989. Wczesniej wszystko doili ruscy. Oprocz tego chyba najbardziej ze wszystkich ucierpieliśmy w ostatniej wojnie. Podejrzewam, że gdyby nie to, że Warszawe trzeba było budowac praktycznie do poczatku. Wiele innych
  • Odpowiedz
i co mnie później wszystkich ruskich nienawidzić przez to? Nawet pokolenie które nie jest z tym powiązane? Nie


@Blazniko: Nie wszystkich miałem na myśli, ale następne pokolenie tej samej rodziny. Wyobraź sobie, że tą rodziną jest rosja
  • Odpowiedz
@Blazniko: Bylem ostatnio w Rydze. Brud, syf i pelno ludzi gadajacych po rusku. Nie ze do nich cos mam, po prostu uwazalem ze do tej pory XV kultura wyginela, ale nie, oni dalej pluja na ulicach, charkaja i wygladaja jak zule. Cale spoleczenstwo wyglada w 90% jak kur.. i menele. Nie dziwie sie, ze maja takie mniemanie, ciezko na nie pracujecie!
  • Odpowiedz
  • 0
@dsvlt k---a, gdzie ja tam napisałem po pierwsze Litewskiego? Po drugie to problem z d--y, bo mnie znajomość tych języków absolutnie nie interesuje, ba, można wręcz powiedzieć że jestem ignorantem jeżeli chodzi o języki Europy wschodniej.
  • Odpowiedz
@Blazniko: > nie, ja was nie rozumiem, tak jak wy nie zrozumiecie mnie. Łatwiej nienawidzić niż to opuścić

@Blazniko: Taa, Ktoś wyżyna ludzi, łącznie z najwiekszą inteligencją, rozkrada państwo. Przez co bedziesz odczuwal skutki przez jeszcze x lat. Do tego aktualne pokolenia nadal powtarzają głupoty, jaka to rosja dobra i bohaterska, co można zaobserwować np. pod niektorymi filmami na yt. Ale c--j z tym skoro można zamknąć oczy
  • Odpowiedz