Wpis z mikrobloga

  • 652
Jestem Łotyszką z polskimi korzeniami, znam rosyjski i dla wszystkich jestem ukrainką. Smutne i bolące ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Poza Ukrainą jest dużo krajów w których rozmawiają po rosyjsku, jak by co
#bol #ukraina #rozowepaski #lotwa #wroclaw
  • 222
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

i co mnie później wszystkich ruskich nienawidzić przez to? Nawet pokolenie które nie jest z tym powiązane? Nie


@Blazniko: A ktoś Tobie mówi, że też masz ich nienawidzić? (o ile dobrze zrozumiałem to niepoprawne "mnie" jako "mam") Nienawiść do ruskich to nasza narodowa sprawa, która przychodzi nam bardzo łatwo. Nie musisz jej rozumieć, ale mieszkając tutaj musisz ją tolerować.
  • Odpowiedz
@Blazniko: nie na taka skale, nigdzie do tej pory sie z tym tak nie spotkalem gdzie by tak mocno to uderzalo w oczy. To byla stolica kraju, gdzie turysci chyba powinni byc mile widziani? Nigdy wiecej tam nie wracam :)
  • Odpowiedz
  • 2
@896ffbffc75797c78e5391ae48d56922
Nikt nikomu niczego nie muśi. Tolerować czy nie to też jedynie moja sprawa. Jak i nienawiść niektórych łotyszy do rosjan czy odwrotnie. I to nie znaczy że jak część/większość polaków myśli w ten sposób to wszyscy ich nienawidzą - kraj, ludzi.
Chcę podkreślić że w jednym komentarzu pisałeś że nienawiść nie jest do pojedynczych ludzi a tylko do kraju, a później mówisz całkiem co innego.
  • Odpowiedz
Tolerować czy nie to też jedynie moja sprawa.


"Mieszkając tutaj musisz tolerować" nie oznacza "masz obowiązek tolerować", tylko "jesteś zmuszona pogodzić się z istnieniem tego zjawiska dookoła, które było, jest i będzie".

a później mówisz całkiem co innego.


@Blazniko: Gdzie niby co innego? Bo "ruskich" to pogardliwe określenie całej nacji, wymienne z nazwą kraju.
  • Odpowiedz
@widaczew @Blazniko na Łotwie jest fabryka kolumn głośnikowych radiotehnika (rrr) o niezrównanej z ZSRR jakości dźwięku hi_-fi, mam dwie pary takich, S-50B i S-90B z okolic 1987, te pięćdziesiątki dają radę dziś lepiej niż znaczna część dostępnych w sklepach "lepszych" kolumn, a te dziewięćdziesiątki są zarżnięte i mają nieszczelne pudła ale gdy były nowe - hmm, musiały być niezłe, mają kopyto. Fabryka działa do dziś, mają słaby design produktów, nie
  • Odpowiedz
@Blazniko Rozumiem Twoj bol, jak bylem w Szwecji, wszyscy mnie brali za rosjanina. Z taka tylko roznica, ze po wytlumaczeniu ze Polska to nie Rosja wcale nie bylo lepiej:( A u Ciebie mysle ze jak ludzie sie dowiaduja ze z Łotwy, to wybuchaja serdecznoscia od razu, spotkalem raz rozowa z Łotwy ktora tez sie skrzywila ze zostala wzieta za ukrainke... forbet?
  • Odpowiedz
  • 2
@Konrad1007 dokładnie jak mówisz, dla mnie to nie jest przyjemne z tego powodu że Ukraińców automatycznie traktują źle, i mnie też wrzucają do tego worka. Ja przeciwko im nic nie mam, w ogóle, wszyscy jesteśmy podobni.. ale stosunek Polaków jest oczywisty jak słyszą o Ukrainie
  • Odpowiedz
  • 0
@Blazniko Ty niczego nie rozumiesz i zapewne nie zrozumiesz, bo nie jesteś polką. Dowiedz się chociaż czegoś na temat Wołynia, Katynia, PRL itp.
  • Odpowiedz
  • 2
@lastro jestem :) Możesz mi nie polecać dowiedzieć się "chociaż czegoś" bo wiem o tym, to że jestem z Łotwy to nie znaczy że nie mam dostępu do książek, ludzi którzy to przeżyli i internetu ;)
I nie widzę sensu dalej dyskutować widząc jaki Ty masz charakter swoich wypowiedzi
Miłego
  • Odpowiedz
@Blazniko: A jaka jest reakcja jak jednak ludzie się dowiadują, że jesteś z Łotwy a nie Ukrainy? Nie zapominaj, że Ukraińców jest tutaj sporo (mówi się, że 10% Wrocławia), a z Łotwy niewiele osób wybiera Polskę. W Polsce w Narodowym Spisie Powszechnym w roku 2011 było Łotyszów.... 293 osoby! Nie byłaś na meczu Śląska przypadkiem?
Nie miej nam za złe, jak ktoś się pomyli, a opinią ludzi oceniających TYLKO przez
Konrad1007 - @Blazniko: A jaka jest reakcja jak jednak ludzie się dowiadują, że jeste...

źródło: comment_wTdJ3Fa6HLJ6uezLxVCCfoJDpGKvY0nI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz