Wpis z mikrobloga

  • 652
Jestem Łotyszką z polskimi korzeniami, znam rosyjski i dla wszystkich jestem ukrainką. Smutne i bolące ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Poza Ukrainą jest dużo krajów w których rozmawiają po rosyjsku, jak by co
#bol #ukraina #rozowepaski #lotwa #wroclaw
  • 222
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@StadIer powiedz mi z jakiej racji nią nie jestem i czym Ty się kierujesz?
Urodziłam się w tym kraju, mieszkałam tam przez całe swoje życie, znam język i kulturę i w dodatku mam obywatelstwo łotewskie
  • Odpowiedz
@Blazniko: Klasyczny, klasyczny. Znaczy smak jest ciekawy tego nie ukrywam ale raczej jako ciekawostka. Mam wrażenie, że ogólnie Łotwa i Estonia to mało popularne kraje wśród kierunku wycieczek z Polski. A szkoda bo mi wystarczyła chwila by się zakochać :D
Sama droga A1 wzdłuż wybrzeża w stronę Estonii to jest coś niesamowitego. Szczególnie lubiłem się zatrzymać w Salacagrivie ()
  • Odpowiedz
@Blazniko: W sumie, blog pewnie byłby ciekawy bo o współczesnej Łotwie nie wiemy w zasadzie nic.
Ja sam choć trochę się tematem interesuję niewiele wiem.
No tyle, że "prawdziwy łotysz" najprawdopodobniej jest luteraninem, coś o historii (Ulmanis, kampania Łatgalska 1920) i strzępki informacji o mniejszości Polskiej.
Poznałem młodą Łotyszkę w Holandii bardzo ciepła osoba, odniosłem wrażenie, że raczej pozytywnie się do Polaków odnoszą. Mimo, że stenotypy o nas tam funkcjonują,
  • Odpowiedz
@gupio: @Blazniko: Jeszcze mam historie z Łotyszem. Przyjechałem i załatwiałem sprawy. Koleś koło 24-25 lat i pyta po angielsku czy jestem z Polski a ja że no tak i mówi od razu "Dzień dobry, denaturat, k---a" xD
Ja w śmiech i sobie pogadaliśmy. Okazało się, że w Wielkiej Brytanii go tego nauczyli Polacy. No ale w każdym razie Łotysze jako Łotysze wydają mi się być bardzo miłymi osobami.
  • Odpowiedz
  • 3
@ruzowy_wonsz na Ukrainie w różnych częściach kraju używają albo rosyjski, ukraiński albo mieszankę pierwszego oraz drugiego. Mam znajomych z ukrainy którzy w ogóle nie rozmawiają po ukraińsku albo całkiem nie znają rosyjskiego
Znając rosyjski i polski mogę stwierdzić że ukraiński to taka mieszanka, bo rozumiem prawie wszystko ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Fajnie byłoby zobaczyć jakieś ciekawostki, może coś o historii Łotwy, o życiu w tym kraju, zwyczajach, o czymś, co by mogło nam przybliżyć obraz tego kraju :)
  • Odpowiedz
@Blazniko: A co z tym porownaniem miast? Pisałaś, ze często Łotewskie miasta wyglądają lepiej od Polskich. Zastanawiam sie, czy przypadkiem nie porownujesz najwiekszych miast na Łotwie do średnich w Polsce
  • Odpowiedz