Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy !;)
We wrześniu żenię się i razem z żoną chcemy wyruszyć w naszą podróż poślubną autostopem na... ponad pół roku.
Chcemy to zrobić kilka dni po ślubie i pojawia się tutaj problem. Z tego co wyczytałem ważność dowodu osobistego po ślubie traci swoją ważność po 4 miesiącach, z kolei paszport po 60 dniach. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? musimy poczekać na wyrobienie nowych dokumentów, możemy to jakoś przyspieszyć? każdy dzień będzie dla nas bardzo cenny, gdyż nie uśmiecha nam się podróżować zimą po Kazachstanie.

#podroze #podrozposlubna #autostop #prawo #dowodosobisty #paszport #kiciochpyta #pytanie #pomocy
  • 12
@sillygiraffe: ok, więc rozumiem że tylko żona musi zmienić dokumenty po ślubie, dowód i paszport. No jeśli uda się w tydzień to jeszcze spoko... ;) Lepiej pojechać specjalnie do Warszawy o wyrobienie dokumentów?
@sillygiraffe: żeby szybciej otrzymać dowód/paszport

a orientujesz się co z Wizami w takim razie? dopiero na nowy paszport mogę złożyć wniosek o przyznanie wizy? i tutaj też muszę czekać około tygodnia na np. wize do Rosji?
@Beik: Skąd pomysł, że w Warszawie szybciej ci wymienią dowód? Wiza wydana na stary dokument będzie nieaktualna, to dosyć logiczne. Nie wiem ile przyjdzie Wam czekać, bo nigdy żadnej nie wyrabiałam. Sprawy administracyjne to generalnie jest loteria i radze się przygotować, że może to potrwać dlużej niż sądzicie.