Wpis z mikrobloga

O co dzisiaj chodzi z autobusami w #poznan ?
Rano jechałem 93, jeden autobus w ogóle nie przyjechał. Teraz czekam na 90 na pętli sobieskiego i już drugiego autobusu w ogóle nie ma, a widzę, że 90tki stoją na postoju ( ͡° ʖ̯ ͡°) sprawdzałem rozkłady - nic się nie zmieniło. Szukałem info w internecie i też zero
#zalesie ##!$%@? #mpk
  • 12
@Polewik: To nie tylko dziś. W sobotę rozmawiałem z sąsiadką, która jest motorniczym w MPK. Mówi, że w całej firmie braki kadrowe, ludzie odchodzą bo pensje słabe. Żeby obsadzić wszystkie kursy kierowcy i motorniczowie pracują po 10-12h :/

Jak któryś wypadnie z powodu choroby, wypadku, etc to zwyczajnie nie ma ich kim zastąpić.
@32andu: Jakie "na serio" remonty odbyły się w Poznaniu? Górny Taras Rataj - leży i kwiczy. Tramwaju na Falistą - nie ma nadal, Naramowice - to samo. Hetmańską mają remontować - zobaczymy co będzie, a gdzie reszta? Chyba, że ten "na serio remont" to Królowej Jadwigi od Drogi Dębińskiej do Półwiejskiej :-)
@nie_daje_rady: remonty torów wzdłuż Królowej Jadwigi był jak najbardziej na serio, bo tam nie było żadnych napraw od ponad kilkunastu lat (zwłaszcza skrzyżowanie z Drogą Dembińską było w najgorszym stanie i z tego co mi wiadomo jego przebudowa została podzielona, żeby nie sparaliżować ruchu tramwajowego w mieście) remont Trasy Kórnickiej, remont w ramach przebudowy Św. Marcin, to to co przychodzi mi teraz na szybko do głowy. Trasa na Ratajach będzie remontowana
@32andu: No jasne, że remontowali tory na Królowej Jadwigi, cale 540 metrów!
O tym, że mają coś robić to czytam od dawna. Problem w tym, że czytam, a nie widać. O tramwaju na Falistą czytałem w zeszłym roku (https://epoznan.pl/news-news-79595-
TrasatramwajowanaFalistaSkanskazrealizujepierwszyetaprozbudowyul.Unii_Lubelskiej) Jechałem tamtędy jakoś dwa tygodnie temu i nie widziałem tam nawet jednej oznaki przebudowy.

Tramwaj na Naramowice miał jeździć w
@nie_daje_rady: z tego co pamiętam Falista ma być budowana bezpośrednio po przebudowie trasy w Górnym Tarasie Rataj, bo ta trasa też się rozsypuje, więc budowa teraz niebyt ma sens. Osobiście nigdy nie wierzyłem w skończenie tramwaju na Naramowice w pierwsze 4 lata, bo to zbyt duża i zbyt trudna inwestycja i lepiej ją dobrze przygotować, niż żeby miało skończyć się kolejną Kaponierą. No i wykonawca ma być wybrany jeszcze przed wakacjami.