Wpis z mikrobloga

#dziendobry wczoraj w Hali Stulecia we #wroclaw, a dokładnie we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Zakazane Lektury - Lekcja 1. Temat: Dlaczego Ryszard Kapuściński wielkim pisarzem był?
Temat brzmiący nieco ironicznie, sens popularyzacji twórczości Ryszarda Kapuścińskiego jak najbardziej potrzebny.
O twórczości genialnego reportera rozmawiali Irek Grin, Jacek Hugo-Bader i Michał Nogaś.

W drugiej części "lekcji" odbyło się czytanie. #reportaz "Cesarz" czytał znakomity aktor Marcin Dorociński.
Na spotkanie przybyły tłumy, co świadczy o strzale w dziesiątkę jeśli chodzi o cały pomysł imprezy.

Następne spotkanie z tego cyklu odbędzie się 23 maja. "Śledztwo" Lema będzie czytał Arkadiusz Jakubik ;-)

Muszę przyznać, że to naprawdę świetna inicjatywa, świetne wydarzenie, na które czekałam i na które polecam wybrać się w przyszłości!

#ryszardkapuscinski #czytajzwykopem #ksiazki #szkola
elady1989 - #dziendobry wczoraj w Hali Stulecia we #wrocław, a dokładnie we Wrocławsk...

źródło: comment_zQwZizGTIYPxHPJK74nMUdbuHhmt1bFZ.jpg

Pobierz
  • 11
@elady1989: A o rysach, które się ostatnio pojawiły na twórczości Kapuścińskiego, coś w ogóle było? Ja ostatnio nabrałem dystansu do tej całej "polskiej szkoły reportażu" (czy też – jak to ktoś nazwał – "polskiej szkoły zmyślania"), lansowanej i bronionej przez kółko wzajemnej adoracji. Dziwne, że ktoś w ogóle traktuje Hugo-Badera jako poważny głos w dyskusji na temat jakości reportażu.
@Clermont: nie było nic o rysach, raczej o słabym kanonie lektur i o doświadczeniach gości z Kapuścińskim.

A Bader dość dziwny był jak dla mnie, nieskoordynowany, nieskładny. Widziałam, że napisał kilka książek, ale nie znam go właściwie. Powiedz coś więcej na jego temat.