Wpis z mikrobloga

Mirki, niedawno skończyłem z nałogiem jakim był cs go. Poświęcałem na niego bardzo dużo czasu, więc teraz chociaż część tego chce przeznaczyć na coś produktywnego. Kiedyś już zaczynałem uczyć się #norweski (podstawy, jakieś 1/4 drzewka w #duolingo), a teraz myślałem też o #francuski i #hiszpanski. Nie mam jakiegoś mocnego ciśnienia, do żadnego z tych krajów, póki co, nie mam zamiaru wyjeżdżać, ale czy nauka 3 języków na raz będzie efektywna?

Mam zamiar robić minimum 1 'crown' w kazdym z tych jezykow dziennie, a do tego skupiać się na jednym języku danego dnia. Ma to jakiś sens?

I jak już zawołałem to jeszcze zapytam o jakieś dobre źródła do nauki gramatyki z francuskiego i hiszpańskiego, bo z norweskiego już dużo dobrego słyszałem o 'Ny i norge' i chyba się na to skuszę.

#naukajezykow
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cyal: Kumpel nie podchodź do nauki w ten sposób, że uczysz się jakbyś wkuwał słówka czy coś. Jak Duolingo sprawia Ci frajdę to OK, ale jak się znudzi to rób coś innego. Najlepiej czytaj sporo i może "lingQ" używaj, bo jest spoko.

Nauka 3 języków nie ma sensu, bo nawet 1 to dużo. ¯\_(ツ)_/¯ Jak spodoba Ci się jakiś kraj to nikt Cię nie powstrzyma przed nauką tego języka, nawet
  • Odpowiedz
@cyal: To tak jak napisał @kaszlakmain. Nie bierz 3 języków na raz bo stracisz dużo czasu a i nic konkretnego się nie nauczysz. Przede wszystkim znajdź sobie książki z ćwiczeniami leksykalnymi które zawierają czytanki, poprzez czytanie przyswoisz najwięcej słówek, a nie poprzez wkuwanie ich na pamięć. Do gramatyki podchodź ostrożnie, nie znając podstawowego słownictwa zasady gramatyczne nie będą zbytnio przydatne.
  • Odpowiedz
czy nauka 3 języków na raz będzie efektywna?


@cyal: nauka nawet 2 języków naraz nie ma sensu i nie będzie efektywna, proponuję hiszpański, bo skoro nie masz ciśnienia na żaden z języków to jest spora szansa, że jak pojedziesz na jakieś wakacje do ciepłego miejsca to akurat hiszpański się najbardziej przyda ;)
  • Odpowiedz
@cyal: będzie efektywna jeśli na każdy z nich poświęcisz dziennie godzinkę (najlepiej). pół godz to moim zdaniem mało. Ja tak się uczę czeskeigo (2h), węgierski 1-1,5 h i chinski 1h. Wiem, że moge 1 język i tyle godzin, ale nie chcę, człowiek się nudzi jak ma 1 ciągle, poza tym podoba m isię to i wuj
  • Odpowiedz