Wpis z mikrobloga

via Android
  • 22
@Sandman Silnik PM BLDC do koła rowerowego. Przed sam od zera, w założeniu na 800 W. Najpierw byl dobór wymiarów, potem analiza w elektromagnetycznych programach polowych. Stojan że zdjęcia jest wydrukowany z materiału magnetycznego wg mojego projektu i ma 70 mm srednicy. Ostatnio nawinalem uzwojenia i będę niedługo testował różne konfiguracje połączeń uzwojeń. Czekam tylko aż się wydrukuje wirnik do testów. No i czekam aż przyjdziesterownik z aliekspress. Kupiłem bo w sterowanie
via Android
  • 0
@black_pearl najlepiej przewinąć tylko te zwoje z przebitego zęba, a potem dolutowac do pozostałego uzwojenia. Co to za silniczek? Jaka moc?:)

@Zgredzimierz jeszcze koszta mi cały czas rosną bo dokupuje rzeczy, a na innych oszczędzam bo np drukuje u znajomego. Dam znać jak skończę rower:)
@kszksz8: u mnie na energetyce najtrudniejszym przedmiotem były właśnie maszyny elektryczne, a w Maxellu projektowaliśmy elektromagnes o zadanej sile przyciągania i szczelinie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Od dawna mam ciągotę żeby zaprojektować silnik samodzielnie, miło widzieć, że ktoś podejmuje takie wysiłki.