Wpis z mikrobloga

Hej mirki i mirabele, mam następujące pytania:
1. Kto w praktyce podejmuje decyzje o remoncie dróg wojewódzkich? (wydaje mi się że urząd marszałkowski ale nie jestem pewien, więc wole się upewnić)
2. Gdzie szukać informacji na temat tego jakie drogi w przyszłości będą remontowane (kto nad tym debatuje itp.).
3. Do kogo pisać o informacje jakie zadanie inwestycyjne/remontowe był wykonywane przez ostatnie "X" lat na danej drodze wojewodzkiej (w ramach dostępu do informacji publicznej).

(Na stronach urzedów dróg wojewódzkich, są tylko informacje o przetargach aktualnych. Nie ma żadnych daleko idących planów dostępnych dla informacji pubicznej, a chce znaleźć, czy ktoś ogólnie debatuje na temat drogi wojewodzkiej w mojej okolicy, która od 20 lat nie widziała remontu i jest bardziej rozjechana niż drogi powiatowe...
Chce pozbierać troche materiałów na temat tej drogi (jakie zadania remontowe były prowadzone przez ostatnie 20 lat, porobić zdjęcia stanu aktualnego i wysłać do odpowiednich urzędów i osób w celu "zachęcenia" do podjęcia odpowiednich działań.

#drogi #prawo #informacjapubliczna #walkazwiatrakami #zmotykanaslonce
  • 1