Wpis z mikrobloga

Muzykalne Mirki, wypadłem po paru latach z tematu...

Jaki interfejs / kartę dźwiękową kupić, żeby miało to to niską latencję i znośną cenę?
Chodzi o naukę gry na gitarze elektrycznej przez Rocksmitha i do pociągnięcia GuitarRig "na żywo".
Niestety, nie mam starego PCI więc zostaje PCI-Express, USB, albo jakieś Firewire. Ewentualnie jest sens kupowania "przejściówek" z PCI-E na stare PCI? Nie ma z tym problemów?

Komputer w miarę świeży:



#produkcjamuzyki #gitara #gitaraelektryczna
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bscoop: Dzięki za propozycję, ale jest może jeszcze coś tańszego, co się do tego celu nada?
Jak dużo latencja zależy od interfejsu, a jak dużo od procesora, jeśli interfejs jest pod USB?
Jest jakaś różnica między wejściem instrumentalnym, a Line-in (liniowym)?
  • Odpowiedz
@qwertee: Hi-Z jest przeznaczone pod gitarę (która pracuje na wyższym napięciu) natomiast line-in pod mikser, sampler, keyboard itp. W UR12 masz pierwszą opcję + wejście mikrofonowe (z zasilaniem fantomowym). UR22 ma dodatkowo wejścia liniowe. Steinbergi, podobnie jak Focusrite'y może nie są najtańszą opcją, ale dostaniesz do rąk produkt w profesjonalnej jakości. Jak szukasz czegoś przystępniejszego (jak Behringery UMC) zwracaj uwagę na jakość sterowników (czy system się przy nich nie wysypuje)
  • Odpowiedz
@bscoop: Dzięki wielkie. Powiem szczerze, że nie zależy mi na super jakości dźwięku i mega jakości produktu. Priorytetem jest nauka gry, dlatego zależy mi głównie na latencji w dwie strony przy Guitarrigu i Rocksmithie.
Myślisz, że Behringer UR12/UR22/UMC22 da radę pociągnąć to bez opóźnień? Na allegro chodzą jeszcze tanie pierwsze Fasttracki od M-audio i koło mnie ktoś sprzedaje Lexicon Alpha 2.0 za małe pieniądze.

@FalseIdeas: Ta Maya jest
  • Odpowiedz
@qwertee: jeżeli nie masz monitorów i/lub dobrych studyjnych słuchawek to brzmienie z Guitar Riga/innego sima będzie kartonem. Kupiłem focusrite solo, po tygodniu jechałem kupić monitory bo grać się nie dało :(
  • Odpowiedz