Wpis z mikrobloga

Mirki podróżujące samolotami, jak sobie radzicie z zabieraniem w podróż kosmetyków? Jak wiadomo tanie linie mają limity (czy tylko one?), kupujecie kosmetyki (skupmy się na paście do zębów, dezodorancie, żelu pod prysznic) w określonych pojemnościach, czy kupujecie jakieś pojemniki i nie wiem tam "przepakowujecie/przelewacie" co się da, czy może jednak kupujecie na miejscu?
#linielotnicze #ryanair #podroze #podrozujzwykopem #samolo
  • 13
@dzieju41 limit to maks 100ml bodajże w jednej butelczce. Łatwo znajdziesz kosmetyki w takich rozmiarach. Muszą dodatkowo być w oddzielnej przezroczystej, najlepiej plastikowej kosmetyczce (Nie wiem jak to nazwać XDDD, są one często na lotniskach sprzedawane, muszą mieć określone wymiary.)
@dzieju41: Nawet oddając większe kosmetyki do rejestrowanego, polecam mieć przy sobie w podręcznym mały zestaw awaryjny. Nauczyłem się tego, kiedy z powodu problemów technicznych lot został przełożony na następny dzień. Pasażerowie zostali przewiezieni na noc do hotelu, ale bagaż rejestrowany został na lotnisku. Od tamtego czasu nie ruszam się bez malutkiej pasty do zębów. :)

A ogólnie: małe opakowania i czasem puste małe buteleczki, do których pakuję trochę tego, czego nie