Wpis z mikrobloga

Mikrokoksy! Mieliście styczność z zastrzykami kwasu hialuronowego w kolana? Mam chondromalacje i dostałem takie zalecenie od ortopedy, przy czym zastrzyki są dosyć drogie, dlatego szukam opinii.
#mikrokoksy
  • 13
  • Odpowiedz
@evensah: znajoma miała bo ją kolana bolały od stania w robocie przez 8-12h przez x lat. Pomogło, ale z tego co pamiętam trzeba takie zastrzyki robić co jakiś czas, ponieważ ten kwas jest "wydalany" z organizmu.
  • Odpowiedz
@roszej: @sokool: w jakim wieku są te osoby, o ktorych wspominacie? Kolejna sprawa, jak często robiły/robią sobie takie zastrzyki, aby nie odczuwac bolu?
@emasele: w przypadku stwierdzonej chondromalacji czy po prostu na bolące kolana?
  • Odpowiedz
  • 1
@evensah: siostra 43 lata 2 razy miała a mama 66 raz i siostrze i mamie pomogło ale różne schorzenia bo moja mama się przewróciła na kolano a moja siostra załatwiła sobie na treningach na rowerze ale dlatego że ma ogólnie koślawość kolan i po prostu zbytnio przeciążyła kolana i coś tam się wytarło
  • Odpowiedz
@evensah pacjenci różnie oceniają, niektórym pomaga niektórym nie. zwykle jak pomaga to mówili o półrocznym okresie. Idź wcześniej do fizjoterapeuty, bo może te drogie zastrzyki nie są konieczne
  • Odpowiedz
@AGMateusz: dostałem również skierowanie na fizjoterapie, rozeznam się w terminach i przy okazji zapytam co sądzą o takich zastrzykach w mojej sytuacji i czy w ogóle widzą sens
  • Odpowiedz
@evensah: ale o co pytasz tak w ogóle? Kwas hiauloronowy działa i jest wart tej ceny. Jeśli ktoś ma problemy ze stawami i odczuwa ból to chyba każde pieniądze są warte zdrowia.
  • Odpowiedz
@evensah może dowiedz się jeszcze od ortopedy czy w grę wchodzi terapia czynnikami wzrostu - osoczem bogatopłytkowym PRP pozyskiwanym z własnej krwi.
  • Odpowiedz
@evensah: ja robiłem, bo mam problem z kolanem (kiedys miałem zwichniętym staw i olalem rehabilitacje). Miałem dwa zastrzyki z kwasu (pamietam nazwy, ale kosztował po 500 zł). Ten kwas co wybrałem był jakiś lepszy i wystarczyło raz do roku zrobic.
Zastrzyki nie wyleczą Ci kolana, jedynie moze poprawić smarowanie w stawie. Nie kupuj żadnych tabletek typu flex bo to szkoda kasy.
  • Odpowiedz