Wpis z mikrobloga

#pracbaza #praca #studbaza

Help mirki! Zaczynam pierwszą pracę związaną z kierunkiem studiów. Do końca czerwca mam jeszcze status studenta (wtedy się bronie). Z firmy dostałem propozycję umowy o pracę lub zlecenie z umowami na 3 miesiące na okres próbny (i tylko tyle planuje tam zostać) . Na razie stawka 2.5k brutto przy obu umowach + dodatki za niedzielę i nadgodziny. No i teraz nie wiem co wybrać. Niby na zleceniu ponad 300zł miesięcznie więcej, ale no maju będzie kilka dni wolnych za które nie dostane hajsu na zleceniu, + przez te 3 miesiące na umowie o prace uzbieram chyba 5 dni urlopu. Jakieś porady? Którą umowę wybrać?
  • 7
@spidero: Muszę wybrać jedną z nich. stawka brutto na obu taka sama, chociaż będę próbował coś negocjować jeszcze, może przy umowie na zlecenie uda się coś ugrać, bo koszty pracodawcy i tak są o wiele mniejsze niż na umowie o pracę
@frajer_pompka: na zleceniu zgarniesz więcej kasy ale znowu nie masz urlopu i chorobowego (najprawdopodobniej). Musisz przemyśleć czy się spinasz i zasuwasz po kasę czy na spokojnie z urlopem do wykorzystania.