Wpis z mikrobloga

a nie skupiają się bardziej tam na łapaniu za przechodzenie na czerwonym na przejściu? Z tego co kojarzę tam jedne światła trwają dosłownie 2 sekundy i większość przebiega na 'późnym' czerwonym lub po prostu na czerwonym jak nic nie jedzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Wychwalany: no jesli jechal od spolecznego to tak, tylko skoro tam nadal rowerem cisnal, to na obie ulice ponizej tez na nim wjedzie, a tam jak pisalem jest cholernie wasko. Zwlaszcza przy tym kosciolku widocznym na pic rel. Wiec z ktorej stronie nie patrzec i tak dupa.
@Cygan_z_wyboru: i po co ta agresja? "#!$%@? cie to boli" - nie znam cie i nie rozmawiasz ze swoimi ziomkami, wiec strzym troche.
Nie wiem co jest niebezpieczne, wiem ze jest tam cholernie wasko: https://goo.gl/maps/qpQdxmeAJPL2 i dwie osoby idace kolo siebie zajmuja caly chodnik. Dodaj do tego goscia na rowerze i masz problem.
Z jakiegos powodu nie ma tam sciezki, z jakiegos powodu jest zrobiony spory objazd rowerowy srodka wroblewskiego.

Jesli
zsiadasz, przechodzisz 200m i zaraz zaczyna sie sciezka pod przejscie na spolecznym

@PurpleHaze: rozumiem punk widzenia kierowcy ale zakładanie, że rowerzysta będzie prowadził rower bo akurat nie ma na chodniku wymalowanej "ścieżki" jest błędne. Zwłaszcza, że w tym akurat miejscu alternatywa w postaci ruchliwej, 3-pasmowej drogi jest mniej pociągająca, niż 50PLN mandatu. Tak to przynajmniej wygląda z mojej strony.
@xbonio: no ja na to nic nie poradze, ze zarowno przepisy jak i siec sciezek w PL i we Wroclawiu jest uposledzona.
Ze zdroworozsadkowego pkt widzenia to o czym piszesz to glupota.

Tyle ze takie mamy prawo i albo sie stosujemy albo liczymy sie z mandatem.
To samo jest na jana pawla drugiego, na pulaskiego przy malachowskiego i w wielu innych miejscach.
[...] przepisy jak i siec sciezek w PL i we Wroclawiu jest uposledzona

@PurpleHaze: to nie rozumiem tej całej aprobaty dla policyjnej łapanki w tym miejscu. Musimy wspólnie pracować nad poprawą bezpieczeństwa, a nie zacierać ręce, bo rowerzyści, których nie lubię dostają mandaty.

Ze zdroworozsadkowego pkt widzenia to o czym piszesz to glupota.

Ze zdroworozsadkowego pkt widzenia to o czym pisze ma sens, o ile tylko ktoś szanuje swoje zdrowie bardziej,
jest tam cholernie wasko i dwie osoby idace kolo siebie zajmuja caly chodnik. Dodaj do tego goscia na rowerze i masz problem.


@PurpleHaze: jak ma sie w głowie trochę oleju to nie ma problemu. Jeśli chodnik jest pusty to jadę wolno, bo jest wąsko. Jeśli są dwie osoby to jadę bardzo wolno, kilka metrów za nimi, ich tempem, nie dzwonię, nie wyprzedzam, tylko toczę się do końca. Co to za różnica
@PurpleHaze poziom wypowiedzi nawiązujący do "#!$%@?ących" i da się wyczuć pewien hejt kierowców do rowerzystów, którzy jak zwykle mają najwięcej do powiedzenia w kwestii poszanowania siebie nawzajem na chodniku. (przechodnie i rowerzyści) Dużo ludzi nie widzi problemu puszczając rower chodnikiem lub na odwrót. Idąc tym tokiem myślenia, może zaczniemy łapać przechodniów chodzących po ścieżkach rowerowych? Kuriozum czy logika? Jest tam zwężenie, dlatego też trzeba się liczyć z tym, że jest się gościem
@Sewen7777: niestety, za późno to przeczytałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) a policjanty łapały na odcinku dalej, głównie tych którzy z placu społecznego jadą w stronę Pułaskiego.
no i w drugą stronę - jakoś nie słyszałem by ktokolwiek dawał mandaty za chodzenie po ścieżkach rowerowych.