Wpis z mikrobloga

Mirki nie raz już czytałem historie jak to trzeba trzymać się od Polaków za granicą z daleka bo zawsze Cię #!$%@?ą albo coś jednak ja tam zawsze wierzyłem, że jak z każdą nacją jedni będą spoko, ale doo rzeczy. Śledzę kilka grup facebookowych zrzeszających miłośników detailingu, tam też wyhaczyłem Maćka. Jak się okazało od kilku lat prowadził swoją działalność z mobilnym valetingiem a od około 3 lat zajmuje się również detailingiem. Pogadaliśmy trochę na fb i napisał, że jak mam ochotę to mogę do niego wpaść, pokaże jak wygląda praca i podyskutujemy sobie na żywo. W sumie czemu nie, jedyna przeszkoda to 500km, ale zawsze miło porozmawiać z kimś bardziej doświadczonym więc po rozmowie z kumplem z którym działam ustaliliśmy datę wyjazdu i zapakowaliśmy się do samochodu, trasa prawie 6h, dojechaliśmy na miejsce i wiecie #!$%@? co?



Maciek podzielił się z nami swoimi doświadczeniami i wiedzą (a tą ma solidną). Podziałaliśmy trochę w terenie, trochę pobawilismy się w garażu i potestowaliśmy kilka rzeczy. Nawet chciał nam dać pieniądze za auta które ogarnialiśmy przy tym jak pokazywał nam jak wygląda valeting. Dodam też, że nie chciał nawet funta za cały czas jaki nam poświęcił (a było to 3dni).

Wniosek jest taki, że przestańmy szkalować sami siebie, bo jak wszędzie trafi się na ludzi fajniejszych i tych mniej.

#uk #emigracja #anglia #szkocja #detailing
Lanza - Mirki nie raz już czytałem historie jak to trzeba trzymać się od Polaków za g...

źródło: comment_eWaPDQQBhegFMwLoUyOVmXL1FBAprcMa.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Lanza: I spoko, racja. Ale na ilu stereotypowych trafiłeś zanim spotkałeś takiego człowieka? Ja też po kilku latach poznałem takiego Adama który jest przyjazny, doświadczony, pomocny ogarnięty i inteligentny w obyciu. Wspólny mianownik? Własny biznes robiony dobrze i otwarty na lokalną społeczność. Sukces. Z czego to wynika? Z otwartej bani a nie z bycia polakiem za granicą, który pracuje w fabryce z polakami i pije piwo z polskiego sklepu za swoją
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@tomano generalnie przed przyjazdem do uk byłem straszony patologią z magazynow. Tymczasem pracuje na magazynach od 1.5 roku i jakieś dziwne elementy to jest ułamek wszystkich pracowników.
  • Odpowiedz
@Lanza: fajnie, ale czy trzeba ściągać maskę do takich rzeczy? Czemu jest polecona taśma? Łatwiej małe kawałki obrabiarki na z całość o to chodzi? Czy później nie widać różnicy jak sie spoleruje miejsce pod taśma?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@LajfIsBjutiful Maska została ściągnięta i oklejona do testów. Na każdej sekcji testowaliśmy różne kombinacje maszyna/pasta/pad. Dodatkowo na koniec nakladalismy różne woski i powłoki ceramiczne. Sporo przy tym dyskutowaliśmy, bardzo pouczające testy :)
  • Odpowiedz
@Lanza: Delikatnie się uśmiecham bo w pełni wyczuwam Twój entuzjazm. Świetnie, że mimo bariery odległości mieliście okazję wymienić się doświadczeniami i pobawić zabawkami jak chłopaki w piaskownicy za młodu.
Kolega tylko na fb czy też na Wykopie się udziela? Jakie to strony kraju?
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@LajfIsBjutiful 1. Na rotacji szlo zrobić fajnego one stepa praktycznie bez hologramu i wygrała w tym pasta hejtowana przed detailerow farecla 3g a podobno warto ka mieć w swoim arsenale.

2. Koch Heavy Cut + gabka cuttingowa/polishowa to jedno z lepszych rozwiązań na one stepy do mocniej zajechanych lakierów.

3. Niektóre woski dawały lepsza sliskosc lakieru niż powłoki ceramiczne. Powłoki ceramiczne są trochę przereklamowane a świadomość klientów jest taka, że po nałożeniu
  • Odpowiedz
@Lanza: fajnie też bym tak chciał może kiedyś mi się uda jak będę już bogaty i będzie mnie stać na wygodny garaż czy jakieś inne miejsce do zabaw z samochodem. A no i jak ubieram na auto takie co ma lakier jeszcze do odratowania xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@YellowPinker Tylko na fb ale bardzo rzadko. Więcej śledzi niż się udziela. Po pierwsze nie ma na to tyle czasu a po drugie ma grupach coraz mniej ciekawych tematów się pojawia. My północ Anglii. Na wykopie nie ma konta jesli chodzi o ta osobe ze Szkocji.
  • Odpowiedz
  • 1
@Lanza ja miałem tak samo z fabrykami w której teraz siedzę, poza kilkoma specyficznymi przypadkami złego słowa powiedzieć nie mogę
  • Odpowiedz
@Lanza: Nie chcesz może kupić polerki DA? Miałem co do niej wielkie plany, ale życie spłatało figla ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raz podłączona do prądu (działa xD)
  • Odpowiedz