Wpis z mikrobloga

Ciekawi jesteście jak wygląda przewóz aparatu #cpap (takie urządzenie do leczenia #bezdechsenny) w #samoloty ? Właśnie skończyłem rozmowę z #ryanair i jestem w szoku jak dobrze są zorganizowani; 5 minut i mam dodany wpis przy rezerwacji upoważniający mnie do wniesienia- poza limitem bagażu- urządzenia; pomyśleli nawet o wodzie destylowanej i można zabrać do 2l ze sobą. Sami powiadamiają obsługę lotniska. Nie wiem czy to jakieś ogólne regulacje (może tak jest) ale jestem w szoku, że bezproblemowo załatwiłem tą sprawę. Brawo #ryanair ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pcstud - Ciekawi jesteście jak wygląda przewóz aparatu #CPAP (takie urządzenie do lec...

źródło: comment_r1BpsFixq8OvNuzrN8oBrw0gYs9YGHLb.jpg

Pobierz
  • 62
@JuneJohn @kielonek : człowiek tego długi nie uświadamia sobie- na starcie więcej popalić dajesz partnerce/partnerowi z którym spisz, bo jednym z objawów jest chrapanie; jak człowiek się robi starszy i zdolności kompensacyjne organizmu się zmniejszają to dochodzą objawy związane z ciągłym przemęczeniem, sennością; czym dłużej spisz tym bardziej niewyspany jesteś; bezdech zaburza wydzielanie greliny więc nie sposób schudnąć; mogą pojawić się obawy ze strony serca/układu krążenia i kamica nerkowa (zakwaszenie organizmu w
@JuneJohn @kielonek : jestem poniekąd zawodowo związany ze sprzętem medycznym więc nie miałem problemu z autodiagnozą, byłem u pulmunologa, który wypisał mi zlecenie na polisomnografię ale nigdy nie znalazłem czasu any położyć sie do szpitala; zdiagnozowałem się samodzielnie przy wykorzystaniu aparatu, który podaje wartość AHI i po tym kupiłem właśny automat i musze wam powiedzieć, że uwielbiam tą maszynę, bo wybitnie podniosła mój komfort życia; zasnę bez niej ale wolę założyć ją
@JuneJohn @kielonek i taki mały protip: istnieją maski, w których można spac w każdej pozycji (bez tzw, słonia, który mnie wkurzał jak diabli); ciekawostką jest, że odkąd używam CPAP nigdy nie miałem infekcji górnych dróg oddechowych (w szczególności gardła), a wcześniej miałem z tym regularnie problemy
@kielonek: ja się zakochałem w aparacie już pierwszej nocy i od razu spałem jak suseł ;-) ale skłamałbym, że to jest norma, część ludzi musi się przyzwyczaić i trwa to nawet 3-4 tygodnie; część osób na początku nawet porzuca terapię, bo nie są w stanie się przyzwyczaić szansa 50/50 (można pożyczyć aparat na tzw. miareczkowanie i sprawdzić jak to jest); ważne aby zacząc z dobrym aparatem i dobrze dobraną maską
@pcstud: wielkie dzieki za informacje. Przekonales mnie i tez zainteresuje sie tematem, bo objawy mam podobne, a wczesniej nie zdawalem sobie z tego sprawy ze to moze byc bezdech senny
@pcstud:
Czyli nie wiesz ile AHI miałbyś bez aparatu, bo z to pewnie <5?
Jakie ciśnienie, czy automat?
Masz CPAPa z nawilżaniem i podgrzewaniem? Maska pełna?
Możesz pokazać taką maskę co z nią można się obracać (link) ?