Wpis z mikrobloga

Ciekawi jesteście jak wygląda przewóz aparatu #cpap (takie urządzenie do leczenia #bezdechsenny) w #samoloty ? Właśnie skończyłem rozmowę z #ryanair i jestem w szoku jak dobrze są zorganizowani; 5 minut i mam dodany wpis przy rezerwacji upoważniający mnie do wniesienia- poza limitem bagażu- urządzenia; pomyśleli nawet o wodzie destylowanej i można zabrać do 2l ze sobą. Sami powiadamiają obsługę lotniska. Nie wiem czy to jakieś ogólne regulacje (może tak jest) ale jestem w szoku, że bezproblemowo załatwiłem tą sprawę. Brawo #ryanair ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pcstud - Ciekawi jesteście jak wygląda przewóz aparatu #CPAP (takie urządzenie do lec...

źródło: comment_r1BpsFixq8OvNuzrN8oBrw0gYs9YGHLb.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
teoretycznie można zanalizować same wyniki z aparatu (robi to się na etapie tzw. miareczkowania) ale zgodnie ze sztuką najpierw powinien zbadać cię lekarz; przy odrobinie chęci sam dasz radę zinterpretować wyniki jak się nieco dokształcisz, w sumie to nie jest jakies "rocket science" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ziobro2: nie, aparat jest taki sam ale sama diagnostyka/leczenie (poza aparatem) może być inna; tak na prawdę ma to duże znaczenie w niewielkiej ilości trudnych przypadków
  • Odpowiedz
@ziobro2: jak chcesz poważniej podejśc do tematu to zamiast pozyczyć CPAP postaraj się załatwić aparat poligraficzny do domu i zapłać za diagnizę na bazie tego aparatu
  • Odpowiedz
@ziobro2: to już zalezy od urządzenia; pełne badanie polisomnograficzne to elektrody na klacie i na głowie, pomiar cisnienia na ramieniu, pomiar pulsu na klacie, pomiar ruchów gałek ocznych czasami, pomiar odechu, poomiar ruchów ciała

te najprostsze aparaty wyglądają jak zwykly ciśnieniomierz nadgarstkowy. mają tylko sondę do nosa i pomiar pulsu z nadgarstka (to za 160zł pewnie dokładnie takie będzie)
  • Odpowiedz
@Sztucznooki: fachowo to jest chyba leczenie objawowe- tak długo jak korzystasz z urządzenia to nie ma bezdechu, ale jak przestaniesz z niego korzystać, to wszystko wróci
  • Odpowiedz
@ziobro2: laryngolog mnie tam wyslal. Najpierw byl wywiad i badanie, nastepnie dostalem skierowanie na oddzial w celu nagrania mojego snu. Jakies 2 lata czekania;). Czekanie kilka miesecy na drugie badanie bo pierwsze nie wyszlo z powodu awarii sprzetu i w koncu po 2 miesiacach noc z aparatem cpap. Pod koniec maja ide na kontrol.
  • Odpowiedz