Wpis z mikrobloga

Ciekawi jesteście jak wygląda przewóz aparatu #cpap (takie urządzenie do leczenia #bezdechsenny) w #samoloty ? Właśnie skończyłem rozmowę z #ryanair i jestem w szoku jak dobrze są zorganizowani; 5 minut i mam dodany wpis przy rezerwacji upoważniający mnie do wniesienia- poza limitem bagażu- urządzenia; pomyśleli nawet o wodzie destylowanej i można zabrać do 2l ze sobą. Sami powiadamiają obsługę lotniska. Nie wiem czy to jakieś ogólne regulacje (może tak jest) ale jestem w szoku, że bezproblemowo załatwiłem tą sprawę. Brawo #ryanair ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pcstud - Ciekawi jesteście jak wygląda przewóz aparatu #CPAP (takie urządzenie do lec...

źródło: comment_r1BpsFixq8OvNuzrN8oBrw0gYs9YGHLb.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
@JuneJohn: Miękkie podniebienie - ciągle mam uczucie ze mam zapchane gardło. Poszedłem do laryngologa a on zrobił wywiad i przy okazji skierował mnie na badania. No i wyszło że od lat mam bezdech w stopniu ciężkim :)
Byłem senny i zmęczony ale nie sądziłem że to coś dziwnego - w dzisiejszych czasach wszyscy są wiecznie zmęczeni, z kim nie gadam każdy jest zmęczony... Myślałem ze to nmormalne :)
Poza tym funkcjonuję
  • Odpowiedz
@pcstud napisz jak moge sie sam zdiagnozować? Budze sie czesto z bólem glowy ktory utrzymuje sie do 20. Czesto w nocy budze sie dusząc - panika dodatkowo. W dzien jestem ciągle śpiący. To na bank bezdech ale wiem ze istnieją różnego rodzaju bezdechy. Jak to zdiagnozować? Mi sie tez nie chce chodzic na jakies badania...widzialem w necie ze istnieją wypożyczalnie takiego sprzetu tylko maske trzeba sobie kupic i chcialbym skorzystac z takiej
  • Odpowiedz
@ziobro2: nie jest to łatwe... najprościej poprosić żonę/chłopaka aby cię uważnie obserwowała w nocy i powiedziała czy nie bywa tak, że chrapiesz i nagle jest totalna cisza dłuższa niż 15 sekund i znowu zaczynasz chrapać; druga ścieżka to pożyczyć dobry aparat CPAP ma miareczkowanie, ustawić w nim najniższe ciśnienie i zobaczyć jakie wyniki wyjdą; a najlepiej zapłacić za przenośne badanie polograficzne, pożyczą ci aparat do domu

tak na prawdę dopiero to
  • Odpowiedz
@ziobro2: po objawach jednak stawiam na 99%, że masz bezdech... to czy jest obturacyjny czy centralny dośc dobrze potrafi rozpoznać samo urządzenie APAP jak kupisz takie z wyższej półki

pełna diagnostyka to polisomnografia (z elektrodami do mierzenia aktywności mózgu)
  • Odpowiedz
@pcstud wiec daj mi namiary skad pożyczyć sobie taki aparat aby byl odpowiedni. Bylbym wdzieczny. Bo na serio potrafi mi to zniszczyc zycie czasami. W szczególności bóle glowy
  • Odpowiedz
@ziobro2: nie potrafię pomóc, szukaj wypożyczalni w swoim mieście (jest tego coraz więcej); wszystkie firmy które sprzedają pożyczają urządzenia do miareczkowania; jak chcesz tylko sprawdzić to weź dowolny model aparatu byle to był Philips albo Respironics (musi być z kartą SD i możliwością ściągnięcia wyników na komputer); jak będziesz miał urządzenie powiem Ci co dalej zrobić i jak sobie poradzić z tymi badaniami
  • Odpowiedz
@ziobro2: jak pisałem szukaj wypożyczalni z Resmed albo Philips- tylko te 2 firmy bez problemu się importują i mają dobre algorytmy; a maskę najlepiej na miejscu przymierzyć... każda twarz jest inna
  • Odpowiedz