Wpis z mikrobloga

Niedługo lecę na dłuższe wakacje na #filipiny
Wie ktoś może jak to jest z wizą turystyczną do 59dni?
Czytałem kilka opinii, że warto ogarnąć wizę jeszcze przed odlotem, w UK można na 100% poprzez pocztę, ale dużym minusem jest fakt, że potrzebuję notarialnego potwierdzenia mojego podpisu, a to jest koszt 70£+ ()
Widziałem też opinie, że śmiało można to ogarnąć w biurze imigracyjnym na Filipinach.
Wybrałbym opcje drugą, ale nie wiem czy nie będę miał problemów m.in. na lotnisku widząc w systemie kiedy mam wylot?
  • 27
@damian91: Widze ze mieszkasz tam wiec mam pare pytan - wiem ze teraz nie mozna tam wjechac ale planuje za 2 lata albo filipiny albo tajlandia. Co lepsze ogolnie?. Po angielsku da rade sie dogadac? za ~5k polskich zlotych / miesiac da sie wyzyc? Planuje raczej tak z 3 miesiące pobytu by sie rozerwac i odpoczac od PL. Laski fajne? Jak z internetem? bo wezme laptopa i praca zdalna. Bezpiecznie dla
@danter
1) Co lepsze: Tu niestety za dużo nie mogę się wypowiedzieć, bo w Tajlandii nie byłem. Jednak z tego co słyszę to Tajlandią jest bardziej rozwiniętą pod względem komunikacji czy internetu. Na Filipinach z pewnością jednak komunikacja po angielsku nie sprawia problemów.
2) Wszystko zależy. Ja mniej więcej tyle zarabiam i mieszam w miarę przyzwoitych warunkach, jem na co mam ochotę lub zamawiam. Na podróże czy inne rozrywki starcza.
3) Laski
@damian91: dzieki za fajne info. A co Cie sklonilo do wyjazdu? Tzn miales tam kogos znajomego czy po prostu na żywioł na wakacje na filipiny i tam juz zostałes? Dziewczyne poznałeś podczas pobytu tam czy jakoś wczesniej przez neta. Raczej bym szukał też normalnego związku zamiast masowego ruchania. A ogólnie masz tam mieszkanie czy coś czy wynajmujesz? Jakie rejony polecasz na zapoznanie się przez taki kilkumiesieczny wyjazd?
@danter: Przepraszam, że tak póżno odpisuje. Pisze to już po raz trzeci, bo za każdym razem sesja mi się kończyła ^.^

1) Co skłoniło do wyjazdu.
W czasie wakacji dostałem namiary na prace. Część mojego czasu została poświęcona na papierkową robotę.
Mogę powiedzieć, że troche na żywioł w takim razie Jednak byłem przygotowany na to, że po 3 miesiącach będę musiał wrócić do kraju.

2) Dziewczyne poznałeś podczas pobytu tam czy
@damian91: woow, dzieki wielkie za piekne info. Myślałem, że to że tak późno odpisujesz to skutki tajfunu który czytałem że szalał niedawno :D. Jak wogole sytucja z nim?. Dobra, przeanalizuje sobie wszystko i w razie czego bede jeszcze pytać
@damian91: a są jakies portale gdzie można sobie zapoznać jakieś filipinki albo ogólnie azjatki jeszcze przed wylotem i troche chociaz popisać? Może nie od razu związek, ale np. ugadać się że jak wpadnę to mi pokaże miasto czy coś. Widze ze jest cos jak asiandating.com ale #!$%@? wie czy to jakieś fejki czy nie xD. Czy lepiej już na miejscu tinder czy własnie... co? - czego się tam używa? Na czym
@danter Szczerze tajfun jak większość innych tu. Najbardziej oberwali ludzie biedniejsi, jednak to jest normalne.
Słyszałem historie, że po tajfunie pojawia się dużo organizacji charytatywnych chcąc pomoc, oferując glownie materiały budowlane lub pieniądze. Filipy z odbudowaniem się nie spiesza, bo czym dłużej potajfunowy krajobraz zostanie tym więcej pomocy otrzymają ( )

Ja swoją dziewczynę poznałem przez badoo (można użyć vpn do zmiany lokacji :P). Tinder jest gorszy