Wpis z mikrobloga

Niedługo lecę na dłuższe wakacje na #filipiny
Wie ktoś może jak to jest z wizą turystyczną do 59dni?
Czytałem kilka opinii, że warto ogarnąć wizę jeszcze przed odlotem, w UK można na 100% poprzez pocztę, ale dużym minusem jest fakt, że potrzebuję notarialnego potwierdzenia mojego podpisu, a to jest koszt 70£+ ()
Widziałem też opinie, że śmiało można to ogarnąć w biurze imigracyjnym na Filipinach.
Wybrałbym opcje drugą, ale nie wiem czy nie będę miał problemów m.in. na lotnisku widząc w systemie kiedy mam wylot?
  • 27
@xz2580: I tu jest wszystko jasne, bo patrzyłem na stronę MSZ w Polsce a także UK i było napisane, że powinno się ogarnąć przed wylotem.
Szczerze mówiąc to i tak wolę zrobić to na miejscu, bo i tak tam będę na kilka dni w jednym z miast w których są urzędy imigracyjne.
Jeszcze raz wielkie dzięki!
@xz2580: Oo na stałe tam siedzisz? ()
Z jednej strony chciałem ominąć stolicę, bo będąc 2 lata temu po raz pierwszy miejscowi nam odradzali, mówiąc, że mieszkają tam źli ludzie.
Z drugiej jednak, słyszałem, że warto popłynąć sobie cały dzień statkiem z Cebu<->Manila i chciałbym na taki rejs się udać.
Warto coś w okolicy zobaczyć? Boracay zamknięty, na Palawanie byłem.
W 2/3 tygodniu maja
@damian91 na kilka miesięcy. Zawsze warto posiedzieć dzień lub dwa w Manili. Szczególnie mając tyle czasu co Ty. W okolicy jest wulkan taal lub batanes, godzina łódka z Manili, na północy Luzon jest kilka fajnych miejsc.
@xz2580: Ok, przekonałeś mnie, zaplanuję sobie tak, żeby również o Manile zahaczyć. Na 100% się odezwę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak potrzebujesz czegoś z Polski/UK to pisz na priv, postaram się ogarnąć ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 0
@nostrato Nie, lecę z Birmingham.
Chciałem znowu z Londynu Cathay'em lecieć, ale nie dość, że drożej to jeszcze koszt i czas dojazdu do Londynu, mnie zniechęcił.
Myślałem również o locie z Europy, ale cenowo wszędzie było podobniej.
  • 0
@nostrato Jaką linią? Czyżby Emirates? Jeżeli z Dubaju lecisz o 2:55 do Cebu i ładujesz o 15:50 to lecimy w tym samym samolocie ( )
Koszt to około 500 funtów w 2 strony czyli na złotówki około 2400.
2 miesiące temu leciałem też do Cebu z Londynu Cathayem i udało mi się zapłacić 1900zł więc już całkiem nieźle.
@Idzist: Było zajebiście. Jedne z lepszych doświadczeń jakie kiedykolwiek miałem. Tak mi się spodobało, że po powrocie do UK spakowałem swój dobytek, wysłałem do Polski a od końca sierpnia zaczynam pracę w Manili ( )
@damian91 żartujesz? :D To zajebiscie! Wybieram się w lutym i zastanawiam się co jeszcze zobaczyć / co kupić / wyrobić. Jakbyś miał jakieś porady to daj znać Mirku, i powodzenia! :)
@Idzist: Nie, mówię poważnie ( ͡ ͜ʖ ͡) Ciekaw jestem jak mi pójdzie w nowej pracy i nowym miejscu, trochę się denerwuję.
Na jak długo lecisz? Jeżeli na krótko to moja rada nie staraj się zobaczyć jak najwięcej w najkrótszym czasie, będziesz wymęczony, a nie wypoczęty.
Jeżeli lądujesz w Manili to wymień na lotnisku (na innych już tak dobrze nie jest) wszystkie pieniądze, lepszego kursu nie