Wpis z mikrobloga

@Cooltec: wytłumaczę ci skąd to się bierze na kilku przykładach z życia ( ͡º ͜ʖ͡º)

Otóż wcale nie musisz poruszać się rowerem szosowym, żeby dostać spazmów używając polskiej "infrastruktury" rowerowej.

@demoos wkleił bardzo fajną pastę na ten temat. Wyobraź sobie, że masz do pokonania na przykład cztery kilometry do pracy, jedziesz ścieżką rowerową, która... skręca w prawo, a chcesz jechać prosto. No i co musisz zrobić
Samochodoza w formie xD
Mam takie samo zasrane prawo poruszania się ulicą na rowerze co wy w tych swoich klepanych audicach, tak samo płacę za ich utrzymanie jak i wy i jak będę mógł się poruszać ulicą to mogę BO WOLĘ a waszym zasranym obowiązkiem jest trzymanie się zasad ruchu i przepisowa jazda, sam nie lubię handlować z rowerzystami na drodze ale nie upoważnia mnie to do używania gróźb taranowania etc.
Swoją
Mam takie samo zasrane prawo poruszania się ulicą na rowerze co wy w tych swoich klepanych audicach


@sagunia: już pomijając fakt, że nie, nie masz takiego prawa, (o czym mówi art 33 kodeksu drogowego, ale co gimbus bez prawa jazdy może o tym wiedzieć), to zachowujecie się jak rozkapryszeni gówniarze.
buduje się nam ścieżki rowerowe, to się znajdą takie przygłupy które będą tupać nogą i twierdzić, że niee, mamoo, to mi
@advert: czym jest interpretacja
Nie powiedziałem że przepadam za rowerzystami na drogach, ba, mam nawet do nich urazę za ich częstą bezmyślność ale nie zagina mi się kij w dupie że muszę obrócić kółko o parę stopni aby wyminąć rowerzystę.
No chyba że nie jedzie się z przepisową prędkością, no to wtedy zaczynają być problemy xD
@Cooltec: generalnie drogi dla rowerów w Polsce są poronione i powinny zostać zlikwidowane na rzecz pasów rowerowych. Jak jeździłem dużo to wszystkie niebezpieczne sytuacje miałem na ddr. Z reszta rower jest zawsze lepiej widoczny na jezdni niż wyjeżdżający zza ekranu akustycznego
@geuze: Dodam jeszcze, że w wielu przypadkach można nie zauważyć, że gdzieś tam z boku jest DDR. Wjeżdżając do Raciborza od wschodu, nie widać żadnego znaku (pionowego, czy poziomego), że po tym chodniku na moście można jeździć rowerem. Za pierwszym razem wydawało mi się, że przegapiłem, ale później sprawdzałem i nigdzie nie jest to oznaczone.
https://www.google.pl/maps/@50.0921775,18.2562783,140m/data=!3m1!1e3

Znaki w drugą stronę są