Wpis z mikrobloga

No nie, jedna osoba na tysiąc byłą zdolna a reszta zwyczajnie mówiąc ukradła. Oczywiście nie z bronią w ręku, to byłoby głupie i nie rozsądne ale błagam, mam uwierzyć że Ci wszyscy bogaci mają majątki z ciężkiej pracy? Wolne żarty.


@butelkaznakretka: A Tobie kto broni się dorobić w ten sposób? Skoro wiesz, że 1 osoba była zdolna, a 999 osób się dorobiło "inaczej" - to dlaczego nie dołączysz do tych 999
  • Odpowiedz
@schizma A myślałaś jak łatwiutko by było z problemami zdrowotnymi bez pieniędzy na ich leczenie i z koniecznością pracy fizycznej całą młodość by mieć w ogóle co jeść? W zasadzie w tej sytuacji to właśnie potwierdza, że ludzie którzy nabyli pieniądze przez urodzenie mają łatwo.
  • Odpowiedz
@vote_for_pedro: Wykopki mają jakąś odmianę syndromu sztokholmskiego. Większosć sama pochodzi z wiejskich, patologicznych rodzin, przyjeżdżają do Warszawy na studia, mieszkają w 5 osób w wynajmowanych norach ale bogatych nie pozwolą obrażać. Przecież oni w przyszłości też będą bogaci, więc to tak jakby obrażać samych siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vote_for_pedro: To jest ciekawy temat, jeden z podstawowych problemów ludzi - czy sprawiedliwe jest że ludzie mają tak bardzo różny "start" ? Jedni dostają wszystko od rodziców i nie muszą się w ogóle martwić o pieniądze, a dla innych zarobienie ich jest największym problemem, często nawet nie mogąc sobie pozwolić na studia (zero wsparcia od rodziców). Moim zdaniem nie jest.
  • Odpowiedz
@vote_for_pedro: A ja tam mam ból dupy i się nie wstydzę. Kiedyś chodziłem do podstawówki z takim właśnie Tymkiem XD co był tak głupi, że kangura kończył z mniejszą liczbą punktów niż dostawało się na starcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na studia poszedł do Koźmińskiego, od pierwszego roku miał kabriolet od taty i woził dupeczki.
Dupsko nie piecze mnie dlatego, że ktoś ma fajną furę, tylko że
  • Odpowiedz
@piotrek-ry: to, że dzięki ciężkiej pracy stać mnie na to, żeby moje dziecko miało nowy, bezpieczny samochód i żyło na poziomie bez niepotrzebnych kredytów jest właśnie bardzo sprawiedliwe.
  • Odpowiedz
  • 83
Zazdroszczę im, ale nie mów tego jakby to była dla kogokolwiek ujma.


@butelkaznakretka To JEST ujma i w normalnym towarzystwie byłoby ci wstyd tak powiedzieć. Jedna osoba na tysiąc bogatych nie kradnie? Bogaci bogacą się na biednych? To są teksty jak z jakiegoś manifestu komunistycznego.
Bogatszy powinien udawać biedaka i jeździć starym klekotem, żeby czasem w kimś nie wywołać bólu dupy, a jak tak nie zrobi to egoista. Bo ty sobie nie
  • Odpowiedz
@schizma będąc z bogatego domu osoba nie musiała nigdy walczyć o kromkę chleba, jak miała jakiś pomysł znalezienie środków na jego realizację zajmował max miesiąc. Osoba z biednej rodziny musialaby pracować za granicą kilka lat aby zarobić daną sumę. Chyba że dla Was problemy są takie jak w Dlaczego Ja i przez to życie było ciężkie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No tak, bo tacy synowie i córeczki mają po uszy problemów, np. Kiedy przyjdzie przelew od rodziców


@butelkaznakretka: Ty z takim podejściem (Twoją definicją problemów i szczęścia są pieniądze) to nawet jak będziesz zarabiać 100 tys. miesięcznie to będziesz niezadowolony z życia.
  • Odpowiedz
@schizma:

"lepiej nie zaglądać ludziom do portfela"

podjeżdżanie takim autem na uczelnie nie jest pokazywaniem wszystkim na około zawartości swojego portfela?
  • Odpowiedz