Wpis z mikrobloga

#rower #rowery #kiciochpyta
Mirki i Mirabelki, chciałbym kupić rower dla siebie i #rozowypasek do jeżdżenia po mieście i kilka razy w roku na jakieś wycieczki po lasach ;) po szybkim researchu będę celował w rower trekkingowy albo crossowy. Tu moje pytanie, czy jesteście w stanie polecić coś w okolicach 1000 CBL z jeden? Jakieś sklepy, poradniki. Czy rower z Decathlonu to instant rak? Słońce za oknem to poszukiwania czas zacząć :)
  • 7
czy jesteście w stanie polecić coś w okolicach 1000 CBL z jeden?


@krol-gor: Dorzuć dosłownie trochę. Ten tysiak to często granica pomiędzy wolnobiegiem a kołem na kasetę a to pierwszy "kamień milowy" przy wyborze taniego roweru.

Czy rower z Decathlonu to instant rak?


@krol-gor: Nie, Decathlon jest zazwyczaj spoko jak na swoją cenę.
@krol-gor z takich budżetowych gdzie stosunek jakości do ceny jest bardzo wysoki, to Decathlon jest naprawdę bardzo dobry, z własnego doświadczenia polecam też markę Romet, ramy mają niezniszczalne, przynajmniej moja po 20kkm lasy, pagórki, szosa, jest jak nowa
@krol-gor: Nie ma progu jako takiego, szczególnie że rynek jest #!$%@? i jedzie na ciągłych promocjach od zaporowych cen katalogowych. Kasety pojawiają się powyżej tysiaka, ale i za 1500 można trafić wolnobieg. W interesującym cię budżecie pilnuj aby w opisie kasety było CS a nie TZ. Wystrzegaj się też amortyzacji i hamulców tarczowych. Decathlon ma tą zaletę że nie jadą w #!$%@? z gwarancją, będą naprawiać do skutku, a przy tanich
@krol-gor: zapoznaj się z tym: https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic/

Przy takim budżecie to za dużo nie poszalejsz, ale myślę, że RIVERSIDE 500 z Decathlonu, nie będzie złym wyborem. Jest dość ciężki, ale zawsze można wrzucić sztywny widelec, zamiast tego co dają.
Jeśli to ma być miasto + las od czasu do czasu, szukaj w rowerach fitnesowych (inna nazwa hybrydowe). To samo co cross, tyle, że bez amortyzatora.