Wpis z mikrobloga

@modnis67 w Poznaniu bilet semestralny kosztuje jakieś 180-190zl i jeździsz gdzie chcesz i ile chcesz (w strefie A). Pokój wynajmiesz nawet za 500-600 zł, jeśli kiepskie warunki Ci niestraszne. A na jedzenie raczej wszędzie tyle samo wydasz :-P
@modnis67: polecam ci znalezienie jak cos mieszkania ze znajomymi i najlepiej jakaś parą i ty z kolegą w jednym pokoju - dzięki temu nawet w Wawie w spoko lokalizacji może Cię wynieść mieszkanie za 550 miesięcznie od osoby. Nie polecam mieszkać z losowymi ludźmi np w akademiku - możesz albo zajebiście trafić, albo być zmęczony jak ja i czekać do czerwca aż nie wynajmiesz coś ze znajomymi. Miejski w Wawie 140
@drzewkonieszczescia: Chcę oddzielny pokój. Mam możliwość mieszkania z siostrą i jej chłopakiem oraz ich kolegą, ale tego wolałbym uniknąć. A ze znajomymi też nie chciałbym mieszkać, bo znam ich i ciągłe imprezki nie są w moim stylu.
@modnis67: pokój w Poznaniu możesz dostać nawet za 450-500 zł. Mówię tu o średnim standardzie w jakimś mieszkaniu studenckim w kamienicy w centrum, których trochę jest. Jakość nie powala, ale znośna, przynajmniej dość tanio i blisko wszędzie, wielu ludziom starcza coś takiego na czas studiów i nie narzekają (sam mieszkałem w podobnym miejscu 3 lata).
@modnis67: To jak ci się uda to możesz mieć w średnich warunkach mieszkanie pokój za 600 w super lokalizacji [znajoma trafiła na Wygledówie] ale to jest naprawdę okazja. Jeżeli chcesz mieć pokój sam to jak zamieszkasz ze znajomymi to może się udać za 750 mieć pokój, ale jak z obcymi ludźmi to bym celował raczej w 800-900
@modnis67: poza skąd wiesz na kogo trafisz w mieszkaniu jak nie chcesz ze znajomymi co są imprezowi - tak szczerze w ostatniej chwili się dowiaduje kto gdzie idzie bo wyniki na początku wynikami a rzeczywistość jest inna, więc ja bym się tak za bardzo nie napalał. Jeżeli z siostrą i jej chłopakiem nie chcesz [co trochę rozumiem], ze znajomymi nie to wątpię że wynajmiesz kawalerkę ewentualnie całe mieszkanie samemu. Od siebie
@modnis67: Poznań:
Pokój 500-800, kawalerka około 2x tyle, zależy gdzie i jaki standard. Miejsce w pokoju max 500, też zależy od lokalizacji.
Jedzenia - zależy jakie sklepy masz koło siebie, najwięcej wydawałem na zakupy (wliczając apteki oraz rzeczy do sprzątania, obsługi domu po prostu) 600, minimum 200, więc spokojnie licz 400 na miesiąc.
Ceny biletów bardzo różne, bilet semestralny polecany, możesz znaleźć tabelkę cen tutaj: https://www.peka.poznan.pl/web/portal/bilety-okresowe
https://www.peka.poznan.pl/web/portal/bilety-specjalne
lub jeżeli masz stałą
@modnis67 jak 2.5k miesięcznie to goł Poznań :D kawalerka i jedzenie jak król :D Sam za kawalerkę na piątkowe 34m2 płacę ze wszystkim (wynajem, czynsz, woda, prąd, gaz, ogrzewanie, internet) 1380zł ;)
@MaciejPN głupoty gadasz. Tzn. racja, nie ukrywam, że w niektórych pokojach nie było najcieplej (szczególnie dwie koleżanki na to narzekały), ale ogólnie nie było u mnie tragicznie, a z rachunkami wychodziło co 2 msce 550 zł.