Wpis z mikrobloga

Ciezko byc artysta o czym przekonalem sie niejednokrotnie. Jakis czas temu mialem wystawe w anglii w malej galerii sztuki na jakims zadupiu, ok 30 duzych rysunkowych prac(format 35cm na 60cm i mniejsze), ktore robilem przez ok. 5 lat po godzinach po pracy technika rysunkowa(bo lubie rysowac) na kazda poswiecilem ok 20 godzin anihilujac przy tym niepoliczalna ilosc grafitu. Nie sprzedalem nic, procz 3 moze 4 na aukcjach internetowych, ostatnie 20 pare rozdalem znajomym, nic sobie nie pozostawiajac. Moze po mojej smierci beda cos warte.
#gownowpis #sztuka #lipaa #przegryw #rysunek #
teflonzpatelnimismakuje - Ciezko byc artysta o czym przekonalem sie niejednokrotnie. ...

źródło: comment_khhXb60hNg5bJv6QCZGLwuLmt63QFgJT.jpg

Pobierz
  • 48
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: tak się składa że lubię artystów i wysyłam im czasem donejty na różnych portalach. Załóż sobie konto na jakimś twitchu/youtube, rób livestreamy z rysowania, a na bank znajdą się oglądający i może jakiś potencjalny kupiec też się trafi. Do tego patronite gdzie za daną kwotę narysujesz każdemu coś na żywo + wyślesz. Przy takim skillu powinno działać, a jeśli masz gadane/jesteś wyjściowy to w ogóle.
@Symmachus @teflon_z_patelni_mi_smakuje to nie jest problem jakości grafiki tylko jej ekspozycji. Rynek sztuki w klasycznym tego słowa znaczeniu jest hermetyczny i wysublimowany. Przestrzeń galeryjna czy szuflada niestety nie są odpowiednie do komercjalizacji swoich prac. Odbiorca o wiele chętniej sięgnie po np. użytkowe tekstylia z oryginalną grafiką, a niżeli po nią samą. Jest bardzo wiele obszarów, które w połączeniu ze sztuką świetnie się sprzedają. Niestety takie podejście wymusza od artysty posiadanie żyłki przedsiębiorczości,
@OzaweNakashi: albo bawic sie w yt i inne darmowe przecietne tutki albo lynda.com (subskrybcja i masz dostep do tutkow praktycznie z kazdej dziedziny, it, photoshop, projektowanie stron, 3d, montaz filmowy etc, tutki po angielsku), albo polski eduweb ale tak tutki sie kupuje. Za 1 placisz 80-150 w zaleznosci jako. Sam photoshop 12 euro miesiecznie, 60 e caly pakiet adobe, a 20 e caly pakiet na licencji studenckiej