Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój niebieski, lvl 28, od 10 miesięcy nie ma pracy.
Za wynajmowane mieszkanie płacę ja, do życia dokładają nam się jego rodzice, ale nie w jakimś dużym stopniu - max 5 stówek miesięcznie.
Mieszkamy w Warszawie, więc to nie jest absolutnie kwestia braku możliwości. Praca jest, ale nie taka jaką on by chciał. Niebieski kształcił się w bardzo niszowej branży. Magister inżynier, kilka ładnych projektów i zleceń za nim, ale ni cholery nikt nie odpowiada na jego ogłoszenia - nic dziwnego, rynek przesycony.
Proponowałam mu pracę biurową w mojej firmie. Odmówił, bo w takiej robocie to by się tylko męczył i głupio mu będzie opowiadać kolegom z branży że pracuje poza.
Proponowałam mu jakieś kursy, podyplomówki, byłam gotowa pożyczyć mu na to hajsy - nie, bo on chce wykonywać tylko swój zawód i koniec.

To się zaczyna robić trochę ponad moje siły. Pomyśleć o własnym mieszkaniu, dzieciach, i tak dalej. A zamiast tego wracam do domu po robocie, zastaję go z padem w dłoniach i na pytanie co dzisiaj robił słyszę tylko "noo wstałem tak koło 11, zacząłem grę i przyszłaś". Ja naprawdę nie oczekuję nic poza jakąkolwiek pracą. Może być za minimalną, może być w maku, mógłby być nawet darmowy staż - byle ruszył tę dupę z kanapy. Mam wrażenie że moje życie to jakiś pieprzony świat według kiepskich.

Drogie mirko, co robić? Rzucić czy próbować uruchomić?
#logikaniebieskichpaskow #praca #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 169
  • Odpowiedz
Jakby poszedł do byle pracy za minimalną i tak byłabyś niezadowolona. On też. Nie zmieniłoby się absolutnie nic. Nie żebym mówił że to spoko że on sobie siedzi i nic nie robi, bo nie o to chodzi, ale nie oszukuj się, że to by cokolwiek zmieniło u was
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak można być tak nieogarnietym. Za szmaty go i nawet do żabki na przeczekanie zanim znajdzie co chce. Albo się zmywaj dziewczyno bo będziesz miała za x lat przesrane. Będziesz pracować, ogarniać dom, dzieciaki, hobby, a ten lamus będzie wracał z etatu zmęczony to jeszcze klapki podaj. Kuhwa dziewczyny szanujcie się
  • Odpowiedz
Proponowałam mu pracę biurową w mojej firmie. Odmówił, bo w takiej robocie to by się tylko męczył i głupio mu będzie opowiadać kolegom z branży że pracuje poza.


@AnonimoweMirkoWyznania: woli siedziec na dupie w domu, niz pomóc Tobie?
  • Odpowiedz
Proponowałam mu pracę biurową w mojej firmie. Odmówił, bo w takiej robocie to by się tylko męczył i głupio mu będzie opowiadać kolegom z branży że pracuje po


@AnonimoweMirkoWyznania: A opowiada kolegom, że utrzymują go rodzice i dziewczyna?
  • Odpowiedz
Na chłopaka OP'ki hejt jakby zabił prezydenta. Gość ma typowo włoskie podejście do życia i pracy. I o to chodzi by się nie przemęczać w życiu. Dlatego Włosi są jednym z najzdrowszych i najszczęśliwszych narodów na świecie.

Polaki #!$%@?ą jak woły po 10 godzin dziennie "robiąc karierę xD" w zachodnich korpo/fabrykach dostając ochłapy, z tych ochłapów uda im się w 10 lat odłożyć na wkład własny, a potem biorą również w zachodnim
  • Odpowiedz
@SzalonyFanMalysza: kilka lat temu tak było, ale sprawdź sobie dane z 2017 roku.

48,3% rodzin włoskich nie daje rady ekonomicznie dotrwać do końca miesiąca. 44,9% Włochów używa oszczędności, by sprostać kłopotom finansowym. Dla 28,5% Włochów problemem jest opłata kredytów, dla 42,1% problem stanowi zapłata za wynajem mieszkania.
  • Odpowiedz
jajko: Nic nie robienie i granie to nie jest oznaka lenistwa. Może Ty oczekujesz od niego jakiekolwiek pracy, ale on od siebie oczekuje więcej. Nie radzi sobie i gra w gierki, żeby uciec przed faktem, że nie jest takim świetnym facetem i nie da Ci takiego fajnego życia jakie by chciał żebyś miała. Zafiksowanie na pracę w zawodzie wynika z tego, że uważa, że po przekwalifikowaniu i tak będzie na gorszej
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania to rzuć go dla mnie
Własne mieszkanie+ ciepła posadka
xdd
Żadna praca nie hańbi.A jemu jest wygodnie-hajsy za nic, wygodny,ciepły #!$%@?
Ja nie pracowałem miesiąc i już dostawałem #!$%@?.
Zrób spotkanie z jego kolegami z branzy- niech wówczas się pochwali jak pracuje i jak żyje.
  • Odpowiedz