Wpis z mikrobloga

#pytanie #pytaniedoeksperta #citroen #motoryzacja
Mam Citroena Berlingo z 2002 roku. Nie posiada on na wyposażeniu mocowań Isofix dla fotelików.
1. Czy można domontować mocowania isofix?
2. Czy isofix jest mocowany do fotela czy do podłogi w samochodzie?
3. Czy zatem mogę kupić tylną kanapę już z isofixem i zamontować w miejsce starej?
  • 30
  • Odpowiedz
@Smieszek_Poza_Kontrolo: Ja #!$%@?ę ale ze mnie debil. Mam isofix w tylnej kanapie tylko jak pisałem wcześniej jestem debilem i nie sprawdziłem dokładnie.
Dziękuję za sugestię żeby lepiej się przyjrzeć.
Pozdrawiam i miłego dnia życzę XD
  • Odpowiedz
@Gronie: mała porada - jak nie wyjdzie z tymi mocowaniami , kup fotelik obrotowy przypinany pasami nazywa sie on axis , mocno oszczędza kręgosłup rodziców , wg mnie najlepszy wybór , niestety nowy kosztuje ponad 800 pln ale można używkę kupić , tam się nic z nim nie dziele , jedynie pokrowiec dać nowy
  • Odpowiedz
  • 0
@Gronie: na przyszłość żeby dostać sie do mocowań isofix w niektórych autach trzeba popruć trochę kanapę. A do niektórych można nawet dokupić mocowanie oryginalne w aso i przykreca się taką listwę do podłogi.
  • Odpowiedz
nigdy nie kupuje sie uzywki fotelika. Jedna z głupszych rzeczy jakie można zrobić


@mortt: rozumiem że za tą tezą stoją jakieś argumenty ? czy tak tylko sobie pierdo.....
  • Odpowiedz
@sailor_73: Przede wszystkim wtedy nie masz pewności, że fotelik nie brał udziału w jakimś wypadku co dyskwalifikuje taki fotelik do ponownego użycia.
Zawsze możesz uwierzyć na słowo sprzedającemu, że jest bezwypadkowy ale nie polecam.
  • Odpowiedz
@sailor_73: hej, to ty napisałeś, ze nie widzisz nic złego w kupowaniu używanego fotelika. Właśnie napisałem ci tezę, jaka stoi przeciwko temu.
  • Odpowiedz
@Gronie pytanie widze ze juz nieaktualne, ale ja mam pytanie czemu tak upierasz sie przy isofix? Mam auta z rocznikow 2016 i 2017 i mimo ze maja isofix to mam zwykle foteliki(roamer i maxi cosi) przypinane pasami,bo płacenie 2 razy tyle za fotelik zeby zrobic klik klik zamiast uzyc pasow uwazam za przesade.
  • Odpowiedz