Wpis z mikrobloga

@Gronie nowy Maxi Cosi Tobi kupowalem za 619 zl. Wersja isofix od 999zl. Montaz zajmuje 2 minuty i robi sie go raz, no bo nie wiem po co mialbym go wyjmowac z samochodu, wiec wieksza wygoda to jak dla mnie nie trafiony argument. Fotelik w testach zderzeniowych ma takie same rezultaty przy prawidlowym montazu jak wersja isofix. Takze moim zdaniem sa lepsze mozliwosci wydania 400 zl niz montaz isofix.
@Gronie nie no jasne po to asortyment jest zroznicowany zeby kazdy sobie kupil co uwaza ze mu lepiej pasuje, ale napisales ze isofix jest wygodniejszy a to tylko haslo reklamowe bo przeciez nie montujesz fotelika 200 razy w roku. Tylko robi sie to raz i wcale nie trwa to jakos dlugo.
Tak samo jesli chodzi o bezpieczenstwo, fotelik przypina sie pasem kilku punktowo. A dla dziecka i tak w foteliku sa oddzielne
@Gronie: hej. Tak a propo isofixa, mam w samochodzi teraz dwa foteliki, jeden na isofix, drugi na pasy. Ten drugi fotelik jest do 25kg a isofix jest tylko do 18kg więc tylko pasy wchodzą w grę.
Używałem też maxi-cosi cabriofix - w bazie isofix był super, stabilny, łatwy do wpięcia, wypięcia ale zamontowany tylko pasami dramat, cały się gibał.
Ten który mam teraz jest dodatkowo zamontowany kotwiczącymi pasami do szyn przedniego
@skyluker: Kolega mój (pisałem wyżej) polecił mi coś takiego:
CYBEX
Moja już tyłem do kierunku jazdy nie ma szans z wielu powodów.
Zależało mi też na tym, żeby był łatwy montaż bo przynajmniej raz na tydzień muszę go przepinać do innego auta.

Obecnie porównując pasy i isofix - pasy zdecydowanie stabilniej montują fotelik.

Fotelik z linku powyżej jest mocowany na isofix i potem normalnie dziecko razem z fotelikiem jest przypięte pasami.
@Gronie: jak sobie o tym myślę to montaż samymi pasami - jak rozumiem klasycznie 3-punktowo jak dorosłego w razie wypadku fotelik będzie dociskał swoją masą dziecko do pasów.
Jak go isofix utrzyma to ok, ale bez trochę to dziwne.