Wpis z mikrobloga

#polityka
#neuropa

Widzicie? Jednak fakt, że KE czuwa jest pożyteczny. Prezydent poczuł się zobowiązany do dbałości o standardy praworządności.

Proszę Państwa, chcę nadmienić jeszcze jedno, otóż, w tej chwili bacznie patrzy się na to, jak w Polsce przestrzegane są standardy demokratycznego państwa prawa i praworządności. Otóż jestem przekonany, że rozwiązanie, które zostało zaproponowane w odniesieniu do Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, do jej członków – brak możliwości złożenia jakichkolwiek wyjaśnień, utrata stopnia wojskowego z mocy samego prawa, po wydaniu obwieszczenia przez Prezydenta, brak możliwości wniesienia jakiegokolwiek środka odwoławczego zostałaby absolutnie - po pierwsze: być może zaskarżona do Trybunału konstytucyjnego, a po drugie: zostałaby zaskarżona prawdopodobnie do trybunałów europejskich. Ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości, bo to jest po prostu pozbawienie kogoś kompletnie możliwości obrony. Nie mogę jako Prezydent się z tym zgodzić.


http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/art,396,wystapienie-prezydenta-dotyczace-weta-do-tzw-ustawy-degradacyjnej.html
  • 6
@stekelenburg5: To nie strach przed europejskimi trybunałami zmusił Adriana do weta, tylko ewidentny spadek poparcia dla PiS i wzrost dla SLD. To zimna, wykalkulowana zagrywka polityczna obliczona na efekt na krajowym podwórku. Ewentualne wyroki w trybunałach zapadałyby za wiele lat, tymczasem kryzys poparcia jest tu i teraz. No i nie zapominajmy gdzie Adrian ma praworządność i Konstytucję. Pokazywał to tyle razy, że chyba nie trzeba przypominać.
@stekelenburg5: echh, steke. niby homo sapiens a jednak nie sapiens.
to byl kolejny kamyczek do masy agrumentow przeciwko tej ustawie. dudel nie po to wzmocnil pod soba wojsko (blaszczak jako m. mon xD) zeby teraz takim gownem w nich rzucac.
nikt normlany w polsce nie przejmuje sie zagranica dopoki nie ma mozliwosc sankcji