Wpis z mikrobloga

Drogie gitarowe Mirki zwracam się do was z pytaniem:
Moja ciotka obchodzi 70 i razem z kuzynem zostaliśmy poproszeni przez wuja o zagranie czegoś razem z wynajęta kapela dla solenizantki na imprezie, ja gram od około roku na akustyku i trochę już umiem, mój kuzyn ma gitarę elektryczna i nic nie umie. I tutaj pytanie czy znacie jakieś ciekawe piosenki gitarowe z czasów młodości mojej ciotki? mogą być trudne to zagram sam bez kuzyna, ale zależałoby mi jeżelibyśmy zagrali we dwójkę
#gitara #muzyka #pytanie
  • 4
@Siterizer: Jeżeli to rocznik '48, to śmiało można założyć, że ciocia słuchała jakichś Czerwonych Gitar oraz innych beatlesopodobnych, a może i Beatlesów. Stron z samymi tylko akordami jest w sieci mnóstwo, nie musi być dokładnie tak samo, zachowaj tylko strukturę harmoniczną i do przodu. Jeśli kuzyn musi grać, to niech przynajmniej nie przeszkadza i uderza jedynie w dźwięki pentatoniki xD
@Siterizer: Możecie też zamienić się gitarami, daj mu akustyka i niech gra akordy w tle, a Ty możesz lecieć partie elektryczną, na pewno szybciej to ogarniesz, jeśli on nic nie umie
@krafo: Myślę nad "Ciągle pada" albo "kwiaty we włosach" od czerwonych gitar, nie wiem musiałbym dogadać z kapela do zamiany się zastanowię bo wg mnie łatwiej ogarnąć labulature niż akordy i bicie, Dziękuje Mirki