Wpis z mikrobloga

@loczyn: no i co to zmieni? Jak zobaczę czarną patologię to zmienię się w rasistę?

Żyję w Berlinie, gdzie na ulicach można spotkać wielu czarnych dealerów, ale jeszcze więcej polskich bezdomnych meneli. Czy to wystarczający argument, aby uznać Polaków za gorszy sort człowieka?
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: przecież to taka Polska w pigułce. Takie komentarze zazwyczaj piszą prości i niewykształceni ludzie, takie odrzuty społeczne.

U mnie w pracy jest jeden czarnoskóry inżynier, naprawdę łebski koleś, normalnie mówi po polsku, fajny do pogadania. Ale na fabryce wśród fizioli to oczywiście „czarnuch”, „bambus”, „coco jambo”.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Moze nie zmienisz sie w rasiste, ale nabierzesz dystansu.

Pieknie tu nam wszystkim opowiadasz o tolerancji, ale jak bys mial na ulicy kogos poprosic zeby cos Ci popilnowal to zaufalbys wszystkim tak samo:
1. bialy Niemiec
2. czarny
3. gosc z
  • Odpowiedz
ale jak bys mial na ulicy kogos poprosic zeby cos Ci popilnowal to zaufalbys wszystkim tak samo:

@loczyn: oczywiście, że tak.

Zastanowiłbym się i trzy razy, ale to ze względu na inne sygnały np. z pewnością wolałbym zostawić coś schludnie ubranemu, czarnemu gościowi w średnim wieku niż obrzyganemu, pijanemu Niemcowi (i na odwrót).
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Ja bym tam wysłał szpiona, załatwił z białymi żeby poprosili Polskę o pomoc, następnie zająć im tam kawałek kraju. Farmerzy bezpieczni, nasze chłopaki by się trochę z wojenką obyli (żołnierz co nie był na misji to nie żołnierz) A my mielibyśmy kawałek Afryki do jeżdżenia na wakacje. win-win
  • Odpowiedz
po co to zgłaszać w ogóle? Myślisz że w siedzibie wykopu nikt nie wchodzi na główną i nie widzą tego ścieku?


@fastmotion: No chyba nie widzą, bo zdarza mi się zgłaszać komentarze do 2 tygodni wstecz, a są to komentarze nawołujące do strzelania na granicy do każdego murzyna i takie rasistowskie gówno potrafi tygodniami wisieć na głównej i nikt z moderacji tego nie kasuje.
  • Odpowiedz
@motaboy: to u mnie było odwrotnie, im dłużej pracuje z innymi rasami i nacjami, tym bardziej staje się rasistą/ksenofobem :D W sensie, okazuje się, że wszystkie "rasistowskie" stereotypy to w dużym stopniu prawda, i na samym początku wiem czego się spodziewać po danym osobniku. Niestety rzadko jestem pozytywnie zaskoczony ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: A co mieli napisać pod tym znaleziskiem? XDDD Pochwalić ich że zabijają ludzi czy co, po za tym jeżeli na prawde według ciebie te pare żartobliwych komentarzy nawołuje do jakiegoś "powrotu niewolnictwa" to #!$%@? się w głowe i to porządnie
  • Odpowiedz