Wpis z mikrobloga

zmasowane ataki spowodowane wyłącznie kolorem skóry

@piotrek-ry: w RPA jest duża przestępczość i wielu ludzi (w większości czarnych) pada ofiarą przestępstw, szczególnie jeśli coś posiadają (tak jak biali farmerzy). Oczywiście, nie oznacza to, że nie dochodzi do aktów rasizmu (z obu stron) ale nie ma żadnych "zmasowanych ataków spowodowanych wyłącznie kolorem skóry".

Sam wrzucony artykuł tyczy się czegoś innego i wspomina o tym, że "Biała kobieta Vicki Momberg została skazana na
NapalInTheMorning - > zmasowane ataki spowodowane wyłącznie kolorem skóry
@piotrek-r...
Śledziłem Dawida Fazowskiego w Afryce

@piotrek-ry: no tak, Faza to świetny autorytet

rasizm do białych ludzi jest na porządku dziennym

Oczywiście. Więcej, w Afryce występuje dużo etnicznego szowinizmu, który ma katastrofalne skutki (patrz konflikt Tutsi-Hutu) i ofiarami "czarnego rasizmu" w Afryce są głównie sami czarni.

Nie rozumiem jednak w jaki sposób ma to uzasadniać rasizm? Jeśli na świecie jest wielu złodziei, to ja też mogę kraść?
Śledziłem Dawida Fazowskiego w Afryce i z jego relacji wynika że rasizm do białych ludzi jest na porządku dziennym (nie zawsze i nie wszędzie oczywiście)


@piotrek-ry: Rasizm to rasizm, nieważne, czy uprawa go biały, czy czarny - jest to pewna patologiczna forma myślenia, którą ludzie na określonym poziomie intelektualnym winni się wystrzegać.
Nie ma tu żadnych okoliczności łagodzących.