Wpis z mikrobloga

#polityka
#neuropa

jak ten Tusek sobie buduje pozycję, to ja nawet nie

- Nie wybieram się na emeryturę. Muszę powiedzieć, że to co robię w Brukseli i co robiłem w Polsce daje mi poczucie posiadania wiedzy i narzędzi, które warto wykorzystwać. W 2019 roku będę tutaj (w Polsce) i niech nikt nie myśli, że będę wyłącznie oglądał telewizję – zapowiada Tusk. - Nie będę na razie formułował scenariuszy, mam nadzieję, że nie będzie scenariuszy ratunkowych – dodaje.
  • 26
@stekelenburg5: czy mi się wydaje, czy Tusk kończy kadencję jakieś dwa miesiące po wyborach parlamentarnych? Prezydenta może i zdobędzie, ale nie widzę jak miałby, będąc przewodniczącym rady europejskiej, wygrać wybory w Polsce. Co innego prezydenckie.
@stekelenburg5: Jestem ciekawy jaki miałby stosunek Tusk do Nowoczesnej. To w zasadzie jest - jeżeli sytuacja jest normalna - największe zagrożenie dla PO i największe zagrożenie dla jego władzy. Lepiej byłoby mu bez nich, z nimi sytuacja jest niekomfortowa. Z drugiej strony, nie może kopać w opozycję, bo to jeszcze większe samobójstwo.
@derincon oficerowie prowadzący wymyśla. Będzie realizacja polityki niemieckiej i tyle. Stery na państwem zostana oddane typom z podcemnej gwizdy jak Rostowski, którzy właściwie to nie powinni mieć legitymacji do pełnienia władzy. W soboty komuś popełni się samobójstwo.