Wpis z mikrobloga

Witajcie. Niedawno doszła w końcu moja Xiamoi M365 w #szczecin z mi-home.pl. Testowa jazda na 8 km i jej wnioski:

1. Znakomite urządzenie, tylko czekać na lato! :)
2. Kostka brukowa, czy chodnik - można stracić zęby od drgań. Każda przeszkoda powyżej 1cm - odczuwalna jest jako coś baaaardzo złego dla konstrukcji.
3. Przy moich 193cm wzrostu - na hulajnodze czuję się jakbym jeździł na szczudłach - strach jest spory, ale to pewnie kwestia przyzwyzajenia. Muszę się lekko schylać, gdyż kierownica jest stosunkowo nisko.
4. M365 spokojnie pokonuje wszystkie większe i mniejsze wzniesienia. Niekoniecznie samodzielnie, ale pomoc nogą dla elektryki daje wrażenie, jakby miało się super moc w tejże :)
5. W szczecińskim parku żeromskiego epiej jedzie się po trawie, niż po chodnikach :)
6. Montaż kierownicy był utrudniony z uwagi na długi i zbyt sztywny kabel podłączeniowy - też mieliście problem ze upchnięciem tego, bez drastycznego gięcia kabla?
7. Dzyndzel od wtyku ładowania zdaje się być zbyt rachityczny, aby nie odpadać podczas jazdy (i uchronić gniazdo przed zalaniem)
8. Dziury i krawężniki = śmierć w oczach. Nie do pokonania, nie próbować!
9. Tempomat - znakomita sprawa!
10. Hamulec wygodniejszy byłby przy manetce gazu - z lewej ciężko go dorwać w razie potrzeby, a ręki na nim non stop się nie trzyma
11. Punkt łamania kierownicy: wygląda strasznie słabo. Nie dziwie się, że pęka, skoro przejmuje większość obciążeń spowodowanych drganiami i brakiem amortyzacji - na nim w końcu człowiek opiera swój ciężar. Pytanie do grupy - czy pęka wyłącznie cześć z przodu z haczykiem? Czy również sam zawias, który zdaje się też być podatny? Jeśli tylko ta pierwsza, to w razie pęknięcia podczas jazdy - wypadku raczej być nie powinno. Jeśli natomiast zawias - kierownica zostaje w rękach. Myle się?
12. System antywłamaniowy - włączył mi się przypadkiem na przejściu dla pieszych, więc byłem przekonany, że hulajka już się zepsuła. W praktyce ktoś używa podczas np. zakupów?
13. Jazda z górki - śmierć w oczach, mam wrażenie jakbym miał wylecieć przez kierownicę (może z uwagi na wzrost akurat).

Czekam na polemikę, z dodanym numerkiem - dla porządku :)

#xiaomi #m365 #xiaomilepsze #cebuladeals #technologia #hulajnoga #hulajnogaelektryczna #gadzety
  • 15
@hoRacy: myślę nad kupnem w dalekiej przyszłości. Jaki realny zasięg? Chciałbym dojeżdżać ze Szczecina do Polic i z powrotem (w Policach oczywiście naładować).
jaki v-max? 0-100 ile s?

@Harmideron: Nie mamy w Szczecinie tak wysokich skarp ;)

Mam 188cm i uwielbiam zjeżdżać z górek :D być może nie natrafiłem na tak ostrą jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@joolekk: Fakt, mówię o takich konkretnych.

myślę nad kupnem w dalekiej przyszłości. Jaki realny zasięg? Chciałbym dojeżdżać ze Szczecina do Polic i z powrotem (w Policach oczywiście naładować).


@Krupier: okładkowy -
@Krupier: Mysle ze w trybie eko, realnie, na styk.
Nigdy mi sie nie rozladowala moja, ale jezdzac po miescie robie wedlug google maps 13,14 do 16km i swieci sie juz rezerwa.
W najgorszym wypadku przez kilometr bedziesz sie odpychal.
13. Jazda z górki - śmierć w oczach, mam wrażenie jakbym miał wylecieć przez kierownicę (może z uwagi na wzrost akurat).


@hoRacy: Wystarczy ze przednie kolo wpadnie Ci w jakas wieksza dziure i lezysz. Ja juz tak zaliczylem glebe - wjechalem w dziure, ktora przez wode wydawala sie bardzo plytka.
Pytanie do grupy - czy pęka wyłącznie cześć z przodu z haczykiem? Czy również sam zawias, który zdaje się też być podatny?


@hoRacy: nikt nie zgłaszał problemu z pękniętym zawiasem, było tylko kilka przypadków pękania tej klamry z przodu, ale raczej przy dużo większych przebiegach, i nie wiadomo jak były użytkowane.( z tego co wiadziałem na FB i forach)

12. System antywłamaniowy


@hoRacy: moim zdaniem nieprzydatny, i tak hulajnogę można
@hoRacy: 3 tygodnie L4. Buty i spodnie do śmietnika. Kulałem 2 miechy. w październiku mam rezonans kolana bo klękać na nie nie mogę. Haczyk sobie zrobiłem ze stali. bym pokazał fotke ale hulajnoge w robocie zostawiłem wiec po świętach ewentualnie. Taki stalowy haczyk sprzedawał jakiś rusek na ebayu za 30$ +19$ dostawa więc drogo. Haczyk ostatnio widziałem z całą sztycą kierownicy za 30$ na aliexpress. Orginału sie nie opłaca kupować bo
@scottx85: Masakra. A jakieś szczegóły dotyczące zdarzenia? W jakiej sytuacji Ci to pękło? Po ilu km zjeżdżonych? Czy miałeś jakieś "uszczelniacze luzów" w postaci podkładek (te podobno to wywyołują, bo naprężenia są większe)?

Na grupie fb powyżej gość jakiś te części wytwarza jak coś.
@hoRacy: 400 km przejechanych. Troche moja wina bo jak miałem luzy to to olałem i tak jeździłem. Pękło jak jechałem po płytach betonowych przy maksymalnej prędkości. Kierownica sie złożyła. Gearbest zwócił mi 30$. Teraz se kupiłem tą gumową podkłądkę i jestem zadowolony. 0 luzów więc polecam. Jak by z gumką było za ciasno to wszystko można wyregulować za pomocą imbusa i klucza. Ogólnie hulajnoga rozkminona w 100 %. Naprawiałem w niej