Wpis z mikrobloga

OnePlus schodzi na psy. Prawie 2 lata temu kupiłem 1+3 i jest to jeden z najlepszych telefonów, jakie miałem w łapie (używam do teraz). Niestety OnePlus goni za debilnymi trendami. Najpierw ze smartfona zrobili fableta 6.01" (już 5.5" jest za duże do wygodnej obsługi jedną ręką) z debilną rozdzielczością (5t) i to już był pierwszy znak ostrzegawczy. Teraz okazuje się, że szóstka będzie jeszcze większa (mówi się o 6.28") i dodadzą tego #!$%@? notcha, bo teraz jest moda na usuwanie ramek za wszelką cenę (dla osoby takiej jak ja, która na telefonie ogląda dużo wideo, ten notch to jest horror). W dodatku od czasów trójki zaczęli podnosić ceny, więc z "flagship killer" można już to "killer" powoli wyrzucać. Co dalej? Usunięcie minijacka? Trzeba się rozejrzeć za czymś nowym...
#oneplus #android
Pobierz Kliko - OnePlus schodzi na psy. Prawie 2 lata temu kupiłem 1+3 i jest to jeden z najl...
źródło: comment_CvkUSLzT1CfULWMZZDM5ulYktUxEi1tE.jpg
  • 11
@Kliko Nie rozumiem bolu dupy o notcha i brak złącza słuchawkowego.
Notch umożliwia lepsze wykorzystanie powierzchni a złącze słuchawkowe w czasach BT 4.x i LDAC jest zbędne, tym bardziej że dzięki słuchawkom bezprzewodowym telefon zużywa trochę mniej energii podczas odtwarzania muzyki. Do tego potrencjalnie można nieco obniżyć cenę telefonów dzięki pozbyciu się z SoC zaawansowanego układu audio
@Dave987654321

Nie rozumiem bolu dupy o notcha


Oglądasz filmy na telefonie na pełnym ekranie? Zgaduję, że nie. Poza tym aplikacje muszą być specjalnie dostosowywane pod notcha. No i notch to z automatu -10 do designu.

Notch umożliwia lepsze wykorzystanie powierzchni


Jak by nie gonili za tą durną modą robienia ze smartfonów fablety, toby nie trzeba było szukać dodatkowego miejsca.

dzięki słuchawkom bezprzewodowym telefon zużywa trochę mniej energii podczas odtwarzania muzyki


Wątpię, ale
@Kliko Ekrany OLED to protip: na co dzień na dodatkowej powierzchni mogą być wyświetlane powiadomienia i godzina, a przy odtwarzaniu filmów może być czarna, nie ma w tym problemu a są dodatkowe możliwości. Osobiście bardziej mi się podoba rozwiązanie z LG v20, wszystkie sensory przeniesione w róg a reszta wypełniona dodatkowym ekranem, chociaż w dobie oledów to nie ma znaczenia bo i tak piksele są podświetlane niezależnie.

Przy odtwarzaniu przez BT dopiero
@Kliko: Tak piszesz o tym ekranie ale pomiędzy 3 a 5t jest 0,5" roznicy a op 5t jest tylko 4 mm dłuższy. Tu się liczy wykorzystanie wielkości przedniego panelu a producenci puki co dążą do zapełnienia go w jak największym stopniu więc po 6 nie musi być wiele większy od choćby op3 bo ekran lepiej wypełni przód